28 veebruar 2018

Adven sätib soojatootmist efektiivsemaks

2017. aastal valminud Loo katlamaja  Foto: Adven Eesti

Soojuse tootja Adven Eesti investeeris 2017. aastal ligi 4,8 miljonit eurot, mida on ligi 1,8 miljonit rohkem, kui aasta varem. Investeeringuile kannustab vajadus muuta sooja tootmist efektiivsemaks.

Energia tootmises on tuntav trend, kus klientide poolne energiatõhususe tõstmine võimaldab neil soojusenergiat tarbida varasemast odavamalt ning ka vähem. “Sellises olukorras eristab edukaid ettevõtteid oskus olemasolevate klientide tootmismahu languse taustal tagada lisaks kliendi võidule ka enda tootmise kasumlikkuse kasv,” kommenteeris kaheksateistkümnes Eesti kaugküttepiirkonnas tegutseva Adveni juhatuse esimees Urmo Heinam.

“Investeeringud aitavad kasvatada olemasolevate klientide juures tegutsemise tõhusust, kuid tiheda konkurentsi tingimustes hoiame silmad lahti ja oleme avatud ka uute ettevõtete ostmise võimalusele,” lisas Heinam ja täpsustas, et müügimahu kasv tuleb eelkõige uute klientide juurdevõitmisest.

Adven ehitas mullu olemasolevaid kaugkütte katlamaju ümber taastuvenergiale ning laiendas kliendibaasi.

Uutest investeeringutest alustas Adven 2017. aastal lokaalsete katlamajade ehitamist Paldiski kalajahutehasele ja Tallinna vanglale ning soojuse ja jahutuse tootmiseks vajalike energiakeskuste ehitustööde ettevalmistamisega Ülemiste ja T1 kaubanduskeskustes. Samuti alustati uute biokütte katlamajade ehitamist Väike-Maarjasse, Viiratsisse ja Adaverre ning lõpetati taastuvenergia katlamajade ehitus Laagris ja Lool.

Adveni müügitulu kasvas 1,1 miljoni euro võrra ja tootmismaht rekordilise 389 gigavatt-tunnini. Ligi 21 miljoni euro suuruse auditeerimata müügitulu juures ulatus ettevõtte möödunud aasta puhaskasum 1,68 miljoni euroni.

Adveni investeeringute mahust moodustasid ligi 1,1 miljonit eurot Keskkonnainvesteeringute Keskuse investeeringutoetused. Adven jätkab tänavu suurte investeeringutega ja ootab stabiilset ärimahtude kasvu. Oluline fookus on äriklientidele lokaalsete energialahenduste ärimahu kasvatamisel, kus lisaks kütmisele pakutakse ka hoonete jahutamist.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806