Tallinna kommunaalamet alustab sel nädalal Reidi tee trassi ettevalmistustöödega, mille käigus raiutakse Pikksilma tänava piirkonnas puid.

- Vaade Russalka monumendile
- Foto: Äripäev
Raie peab olema lõpetatud enne lindude pesitsushooaja algust aprillis. Raietega kaasnevad hilisemas faasis asendusistutused, avaldas Raepress.
Tallinna linnapea Taavi Aas märkis, et Reidi tee projektis on tekkinud erinevatel põhjustel viivitusi, kuid nüüd saab trassi ettevalmistamisel praktiliste sammudega edasi liikuda. Tööd algavad muudetud projekti alusel, mis lepiti kokku rühmitusega Merelinna Kaitsjad tänavu veebruaris. Muudatused on fikseeritud 16-punktilises memorandumis.
Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on uuendatud projekt loodust enam säästev ja Russalka ala ümbruse osas detailselt läbi räägitud. „Ligikaudu kaks kuud kestnud kohtumiste ja konsultatsioonide käigus lepiti kokku, et Reidi teel tuleb alandada maksimaalset lubatavat sõidukiirust 40 kilomeetrise tunnikiiruseni, muuta pargi säilitamise nimel Reidi tee kurviraadiust ja mitmes kohas vähendada sõiduradade arvu,“ selgitas Izmailova. Lisaks laiendatakse vaheribasid Russalka läheduses, kuhu tekkivale haljasalale on kavas istutada eelkasvatatud puid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Reidi tee rajamise käigus istutatakse projekti kohaselt ligi 500 puud, üle 63 000 põõsa, ligi 87 000 püsikut ja pinnakattetaime. Lisaks rajatakse teeäärsesse parki seitse mänguväljakut, kolm spordiseadmetega ala, ja 184 pinki ja kolm puidust platvormi istumiseks. Mereäärses lõigus hakkab olema 500 meetrine kummikattega jooksurada, mis paikneb mõlemal pool jalgrattateed.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.