31 märts 2018

Balticconnectori mereosa ehitusleping tehtud

Balticconnectori lepingu allkirjastamine.  Foto: Elering

Elering ja Soome riigile kuuluv Baltic Connector OY sõlmisid lepingu Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnectori kõige suurema osa – merealuse gaasitoru – paigaldamiseks ettevõttega Allseas.

Balticconnectori mereosa ehitusprojekt algab sellel suvel merepõhja ettevalmistustöödega, avaldas Elering. Toru ise paigaldatakse merre 2019. aasta suvel. Paigaldustööd lõpevad järgmise aasta sügisel ning seejärel algavad ettevalmistused gaasiühenduse kasutuselevõtuks.

Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi märkis, et gaasiühenduse kõige mahukama lepingu sõlmimine annab kindluse kogu projekti lõpetamiseks 2020. aastaks. „Lõpusirgel on ka Eesti territooriumil Balticconnectori osana rajatavate Kiili-Paldiski gaasitoru ning Paldiski ja Puiatu kompressorjaamade ehitushanked. Seega lähiajal on loodetavasti põhilised ehituslepingud sõlmitud ja algab kõikidel objektidel reaalne ehitustegevus.“

Sel nädalal alustas Corinth Pipeworks Pipe Industry SA Balticconnectori mereosa torude valmistamist Kreeka tehases. Samuti algab lähematel kuudel Karksi uue gaasimõõtejaama ja Lilli liinikraanisõlme ehitus.

Balticconnector võimaldab Soomel avada gaasituru, luua Balti riike ja Soomet hõlmava regionaalse gaasituru ning suurendada gaasi varustuskindlust piirkonnas.

Balticconnectori merealuse osa pikkus Paldiskist kuni Inkooni Soomes on 77 kilomeetrit. 500-millimeetrise nominaalläbimõõduga ja kuni 80-baarise survega toru läbilaskevõime on 7,2 miljonit kuupmeetrit gaasi ööpäevas.

Euroopa Liit toetab Balticconnectori ehitust 206 miljoni euroga. Projekti kogumaksumus on ligikaudu 300 miljonit eurot.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806