Adven omandas kaks täiendavat gaasivõrkude piirkonda

Foto: Adven

Adven Eesti laiendas oma võrguteenuse äri kahe Pääsküla piirkonnas asuva võrgupiirkonna võrra. Adven’i tütarettevõte Gaasienergia omandas 4. septembril varem Gaasiarendusele kuulunud gaasivõrgud.

Lisandunud võrkude kogupikkus on ligikaudu 11km ning piirkonnas on ligi sada maagaasigaasi tarbijat. Gaasienergia, kes kuulub alates aprillist põhjamaades tegutseva energiaettevõte Adven kontserni, põhitegevuseks on ettevõtetele kuuluvate gaasivõrkude arendamine, ehitus ja hooldus.

Gaasivõrkude arengut on ees ootamas olulised muutused, kuna aastaks 2020 on seatud eesmärk üle minna kaugloetavatele arvestitele – tegemist on tehniliselt keeruka ja olulisi ressursse nõudva projektiga. „Gaasivõrkude arendamine on oma olemuselt meie üks strateegilistest suundadest, kuna tegemist on suuri investeeringuid vajava stabiilse äriga, mis sobib meiesugusele pikaajalise vaatega investorile,“ kommenteeris oma seisukohta Adven Eesti tegevjuht Urmo Heinam. “Usume, et sarnasid tehinguid toimub lähitulevikus veelgi.“

Gaasiarenduse juhatuse liige Jüri Teppo sõnul oli tehingu puhul tegemist kaalutletud ja ratsionaalse otsusega. „Gaasivõrkude näol on tegemist mahuäriga mille eesmärk on klientidele parimat hinda ja teenust pakkuda. Kuna ees on ootamas suuremad muudatused, mis eeldavad võrguettevõtte poolt olulisi ressursse, siis on selge, et suuremal organisatsioonil on lihtsam muudatustega kaasa minna. Nii sündiski otsus võrgud Adveni hoolde usaldada.“

Adveni jaoks on oluline, et üleminek oleks klientide jaoks võimalikult sujuv. Seetõttu korraldab näitude kogumist ja arveldamist uuest kuust juba Adven.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806