Autor: kinnisvarauudised.ee • 17. jaanuar 2019

Rahu kino asemele kerkib kaasaegne ärihoone

Ärikinnisvarale spetsialiseerunud investeerimisfirma Colonna rajab käesoleva aasta lõpuks Koplisse, endise kino Rahu hoone asukohale uue kaasaegse ärihoone.
Autor: Colonna

Aadressile Kopli 69B rajatav kaubanduskeskus on kahekorruseline ning planeeringult T-tähe kujuline, üüritavat pinda on hoones 1400 ruutmeetrit. Tänaseks on sõlmitud ankur-üürileping Maxima kauplusega, ülejäänud äripindade üüriläbirääkimised hetkel veel käivad. Olemasoleva hoone lammutustöödega alustatakse veebruaris ning uus keskus loodetakse avada käesoleva aasta lõpuks.

Täna Kopli 69B asuv endise kino Rahu hoone on ehitatud 1959. aastal, viimastel aastatel on majas tegutsenud tuntud kasiino. Colonna tegevjuht Margus Kluge: „Arusaadavalt on üle poole sajandi vanusel hoonel Kopli piirkonna elanike jaoks suur emotsionaalne väärtus. Kuna 60 aastat vana hoone on tehniliselt juba väga amortiseerunud, siis oleks selle renoveerimine ning tänapäevastele nõuetele vastavaks muutmine olnud väga ajamahukaks ja sellega kaasnevad kulud majanduslikult ebamõistlikud.“

Küll aga ei hävitata kino ühele seinale maalitud Dolores Hoffmanni freskot „Hommik“. Vitraažikunstnikuna tuntud Hoffmanni 1963. aastal maalitud suuremõõtmelise taiese olulisemad osad on EKA tudengite eestvedamisel seintelt eemaldatud ning need säilitatakse. Suurimat, ligi 6-ruutmeetrise fresko tükki eksponeeritakse uue hoone vaateaknal spetsiaalse valgustusega.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474