Aivar Uutar hakkab juhtima Energiateenus Gruppi

Kaheksa aastat AU Energiateenus osaühingut juhtinud Aivar Uutar alustab 1. märtsil kolme ettevõtet ühendava Energiateenus Grupi juhina, kuhu kuulub ka AU Energiateenus. AU Energiateenus uueks tegevjuhiks saab Moonika Kukke-Tiiman.

Energiateenus Grupi juht Aivar Uutar  Foto: Alar Koot

Energiateenus Gruppi kuuluvad lisaks energiatõhususe lahendusi pakkuvale AU Energiateenusele veel Vamos Automaatika, mis tegeleb hoonete automaatikaga ning tehnosüsteemide ehitusele ja paigaldusele keskenduv osaühing ET5.

Aivar Uutari sõnul on grupi juhiks liikumise eesmärk luua rohkem sünergiat kolme üksteist täiendava ettevõtte vahel. „Eesti äriettevõtted mõistavad järjest enam, et kinnisvarade energiakasutuse läbimõtlemine ja taastuvenergiaga kombineerimine on väga tõhus ja tänuväärne viis kulude vähendamiseks ning kinnisvara väärtuse tõstmiseks. Me näeme, et niiviisi ühtse grupina süsteemsemalt koostööd tehes saame olla veelgi kasutoovamad partnerid oma klientidele, nii olemasoleva ärikinnisvara haldamisel kui uute hoonete kavandamisel ja rajamisel,“ ütles Uutar.

AU Energiateenus OÜ uus tegevjuht on Moonika Kukke-Tiiman, kes on töötanud partneri ja vandeadvokaadina energiaõiguse alal advokaadibüroodes NaviLaw ja GLIMSTEDT ning õigusteenistuse juhina Eesti Energias. Kukke-Tiiman on olnud tegev ka mitmete üleriiklike energiaalaste initsiatiivide juures, vedades tegevjuhina Eesti esimest sõltumatut elektrihindade võrdlusportaali energiaturg.ee ning nõustades Arengufondi Energiaühistute projekti. „Minu eesmärgiks AU Energiateenuse meeskonnas saab ettevõtte ärivaldkondade edasine arendamine eesmärgiga pakkuda klientidele innovatiivseid täislahendusi,“ lisas Kukke-Tiiman.

2011. aastal asutatud AU Energiateenusel on kolm peamist tegevussuunda: ettevõte hindab erinevate tööstuste ressursitõhusust ning koostab toetustaotlusi vajalikeks investeeringuteks, teostab vajalikke töid ärikinnisvarade energiatõhusamaks muutmiseks ning rajab taastuvenergiasüsteeme.

AU Energiateenuse paigaldatud on näiteks Omniva uue logistikakeskuse 1667 paneelist koosnev päikeseelektrijaam, mis toidab logistikakeskust ja pakisorteerimisliini ning jääksoojuse utiliseerimislahendused Rimi kauplustes.

VAATA SIIA!

Aivar Uutar on üks esinejatest meie konverentsil "Säästlik hoone", kus ta jagab kogemusi, kuidas saavutada energiakulude kokkuhoid suurhoones.

Vaata ülejäänud kava ja registreeru konverentsile SIIN

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806