Autor: Kristi Kool • 4. märts 2019

Margit Sild: ostja pole harjunud maaklerile maksma

Uus Maa Kinnisvarabüroo Kadrioru büroo juht Margit Sild tõdeb, et praegu kinnisvaraurul tasulist ostuesindusteenust eriti ei pakuta. "Parima pakkumise leidmiseks on mõistlik tasuline leping sõlmida," ütleb ta kommentaariks artiklile "Miks maksta maaklerile ostuteenuse eest".

Uus Maa Kadrioru büroo juht Margit Sild
Autor: Uus Maa Kinnisvarabüroo

"Tänasel päeval on kinnisvaraturul välja kujunenud, et tasulist ostuesindusteenust eriti ei pakuta. Praktikas loodab maakler saada tasu müüjalt või müüjat esindavalt maaklerilt. Maaklerite koja liikmete vahel on küll heaks tavaks, et teiste maakleritega tehakse koostöööd ja müüjat esindav maakler jagab tasu ostjat esindava maakleriga. Samas reaalsuses see tihtipeale ei toimi ja paljud maaklerid ei ole valmis oma tasu jagama, vähemalt mitte võrdsetel alustel.

Seega siis pigem ostuklientide esindamisega ei tegeldagi, sest maakleril on tööd sellega palju, aga tasu saamine ei ole garanteeritud. Kui ostja ikkagi soovib maaklerilt täisteenust, et talle leitaks kinnisvaraturult parim pakkumine ja maakler esindaks igati just tema huve, oleks mõistlik sõlmida maakleriga sellekohane leping ja maaklerile tema teenuse eest ka tasuda."

Kinnisvarauudised kirjutas BrokerStreet büroo kinnisvarakonsultant Maria Kristina Sarapiku teenusevormist, kus klient sõlmib maakleriga ostuesinduslepingu. "See tähendab, et kinnisvara soetada sooviv klient tellib maaklerilt teenuse ja eesmärk on leida talle meeldivaim ja soodsaim objekt kogu turult,“ kinnitab Maria Kristina Sarapik.

Loe lähemalt SIIT

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474