Veebruaris müüdi Tallinnas 709 korterit, mida on eelmise kuuga võrreldes 5,6 protsenti vähem ning samal ajal langes ka korterite keskmine ruutmeetrihind, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.

- Foto: Raul Mee, fotograaf
1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter ütles, et kui varasemalt on korterite ruutmeetrihind praktiliselt iga kuuga natuke kerkinud, siis veebruar tõi kaasa hinnatõusu pidurdumise ja isegi väikese languse 1 932 eurolt 1 901 euroni. “Kuigi eelmise kuuga võrreldes ei ole muutused suured, on tunnetada korterituru vähemalt ajutist jahenemist,” märkis Vahter.
Martin Vahteri sõnul langes veebruaris ka korteritehingute koguväärtus kuu lõikes 5,5 protsenti. „Oleme Tallinna elamispindade turul jõudnud faasi, kus pideva tõus asemel hakkame aeg-ajalt nägema ka languskuid,“ lisas 1Partneri juht.
Tänavu veebruari kalleim korter müüdi Tallinnas 610 000 euroga ning odavaim 4 000 euroga.
Aastatagusega võrreldes langes korterite tehinguaktiivsus veebruaris 8,8% ning korteritehingute koguväärtus 5,7%. Eelmise aasta veebruariga võrreldes olid korterite ruutmeetrihinnad siiski 3,3 protsenti kõrgemad.
Veebruaris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1 028 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli 284 miljonit eurot, mida on 163% enam kui eelmisel kuul ja 33% rohkem kui eelmise aasta veebruaris. Suure hüppe tõi kaasa üks mahukas, 64 miljoni euro suurune tehing hoonestatud ärimaaga Lasnamäel.
Veebruaris müüdi Tallinnas 30 hoonestatud elamumaa krunti, mida on 21 võrra enam kui varasemal kuul. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi 531 000 euro eest ning soodsaim 46 000 euro eest.
Möödunud kuul müüdi 10 elamumaa krunti, mida on sama palju kui jaanuaris. Odavaim krunt maksis 22 550 eurot ja kalleim 264 903 eurot.
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.