Kuidas leida ettevõttele parimat ladu?

Iga ettevõtte vajadused on erinevaid, nagu ka turul saada olev laokinnisvara. Milline ladu oleks parim just minu ettevõttele? Oma kogemusi jagab pikka aega erineva ärikinnisvaraga tegelenud OÕ Brandex tegevjuht Toomas Tõldsepp.

Lao puhul on lisaks ruutmeetritele oluline ka selle õige kõrgus ja riiulite vahe.  Foto: KRISTJAN TEEDEMA, Tartu Postimees/Scanpix

Meie kinnisvaraportfelli kuulub palju erinevaid laopindu, moodsaid stock-office’eid, tootmishooneid jms. Pikaaegsete kogemuste põhjal on välja kujunenud soovitused ja küsimused, mis ajas üldjuhul ei muutu, kuid mida laohoone valikul tasub alati silmas pidada ning enne lepingu sõlmimist hoone omanikult üle küsida.

Laoruumi mõõdud. Eeskätt räägitakse siin ruutmeetrite arvust ja see on ka igati loogiline, sest selle põhjal esitatakse hiljem arve. Tegelikult on see vaid üks osa lao mõõtudest. Palju sõltub ka lao kõrgusest, sest kui kasutada õigeid riiuleid ja tõstukeid, saab ka väiksemat pinda oluliselt paremini ära kasutada.

Väiksemate ruumide puhul on näiteks oluline see, kas kaupa laaditakse tõstuki või virnastajaga. Üks nõuab manööverdamiseks 3–4 meetrit ruumi, teine aga 5–6 m. Kui ruum on väike ja tekib suurem riiulite vahe, mida ära ei kasutata, võib tekkida 20–25% mõttetut pinda, mille eest makstakse, aga mis mingit tulu ei too.

Kindlasti on kinnisvara otsingul läbirääkimiste teema ka see, kas ettevõte peab investeerima ise tõstukitesse ja riiulitesse või saab ka need n-ö rendi hinna sisse. Üsna tihti juhtub seda, et ettevõte on nendesse investeerinud, kuid laopinnavajaduse kasvades ja ümber kolides ei sobitu need enam uute ruumidega.

Mida veel ladu valides silmas pidada, loe Logistikauudistest.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806