Autor: Anu Lill • 8. november 2019

Arco Vara Bulgaaria arendus on läbi kukkumas

Arco Vara kolmanda kvartali müügitulu kukkus aastaga kaks kolmandikku, 0,5 miljonile eurole, kinnisvarafirma lõpetas kvartali 174 000eurose kahjumiga. Sealjuures on Bulgaaria arendus läbi kukkumas.

Arco Vara juht Tarmo Sild loodab Bulgaaria murelapse Iztok Parkside´iga lõpuks kasumisse jõuda, kuid lubada seda ei julge.
Autor: Liis Treimann

Bulgaaria pealinnas Sofias asuva Iztok Parkside'i projekti realiseerimine ei saanud alata ka kolmandas kvartalis, kuna jätkuvalt ootas lahendust juurdepääsutee lõigu probleem. Vahearuande avaldamise päevaks on eelmüüdud 58 korterit. Projekt koosneb kolmest kortermajast kokku 67 korteriga.

Arco Vara juht Tarmo Sild kommenteerib Bulgaaria arendust nii: "Oleme jätkuvalt tõsiselt läbi kukkunud Iztok Parkside’ga, kus ametivõimude poolt lõpplahenduse leidmine tänavaaluste maade võõrandamiseks on muutunud pealtnäha lõputuks, iganädalaseks teosammul venimiseks. Lõpplahendust ei ole me veel saavutanud. Sellega seonduv ebakindlus projekti ajakava planeerimisel ning kahju omakapitali tootlusele ja rahavoogudele ei ole praeguseks enam proportsionaalne lõppkasumi suurusega, mida me siiski loodame saavutada. Samuti on ilmne, et iga lubadus, mille juhatus aktsionäridele ajakava kohta annaks, ei ole nendel asjaoludel usaldusväärne. Me anname endast parima, kuni see on lahendatud."

Samas on Tallinnas Stroomi ranna piirkonnas asuva Kodulahe ehitustööd graafikus, rentnikega on täidetud Madrid Blvd hoone ning alustatud on veel kahe ehitusega Eesti arendusprojektides, kokku 80 korteriga. Loe pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474