Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudis välja töötatud rakendus Rohemeeter aitab hinnata Eesti maastike looduslikku mitmekesisust. Valides kaardirakenduses asukoha, annab Rohemeeter soovitused elurikkuse säilitamiseks või piirkonna looduskeskkonna parandamiseks. Rakenduse töötasid koos töörühmadega välja Tartu Ülikooli botaanika professor Meelis Pärtel ja botaanika vanemteadur Aveliina Helm.
Elurikkus väheneb kiiresti kogu maailmas, seades ohtu hästi toimivate ökosüsteemide säilimise ja seeläbi ka meie elukeskkonna. „Heas seisus ökosüsteemid ja elurikkad maastikud on olulised, sest need tagavad meile puhta õhu, vee, toidutootmise kestlikkuse, aineringete toimimise, vastupidavuse kliimamuutustele, füüsilise ja vaimse tervise, identiteedi, kodutunde ning palju muud, mida kipume pidama iseenesestmõistetavaks,“ selgitas professor Meelis Pärtel.
Seotud lood
Ligi 15 aastat tegutsenud Maasoojus OÜ on kütte- ja ventilatsioonisüsteeme paigaldanud sadadesse kodudesse ja kontoritesse. Et tõestada nii endale kui ka klientidele heade süsteemide tõhusust, ehitas ettevõte mõned aastad tagasi Jürisse 440 ruutmeetri suuruse kontori- ja laohoone, mille küttele, jahutusele ja soojaveetootmisele vajalik elektrikulu kokku on aastas vaid 4500 kWh.