Karm hinnang: keskmise palgaga enam korterit ei osta
Eesti keskmine palk on kerkinud võrreldes korterihindadega kordades vähem ja võimalus sobivat elamispinda osta halvenenud. Karta on, et elamispindade kättesaadavus niipea ei parane ja otsida tuleb teisi võimalusi.
Elamispindade väärtused Tallinnas on viimase aasta jooksul kerkinud 25-35%. Ülikiire hinnatõusu tagamaa on ehitusteenuse ja -materjalide kallinemine, mis on kergitanud uute elamispindade hindu ning seeläbi kogu turu hinnataset.
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.
Laur avaldab, milleks Liven raha kaasas. Tallinna planeeringute menetlemine sai temalt analüütilise hinnangu + osutab ta ka ühele olukorra juurpõhjusele