Autor: Külli Kaljulind • 4. august 2022

Südasuve kuumad lood

Kui eelmises edetabelis ootasime rahulikumate aegade saabumist hinnatõusurallis, siis nüüd näib see käes olevat. Foto/graafika: Pexels, Külli Kaljulind
Juulis oli ka kinnisvaraalaselt õhus äikeselist pinevust. Tähelepanu pälvisid uudised arendustest, eriti väljaspool suurlinnu asuvate edukate arenduste kohta.

Suurima tüki pirukast haaras investori kogemus - mida teha, et üürikorteritest ka tulu oleks? Kinnisvarainvestor tekitas endale 5 aastaga 15000 eurose üüritulu kütkestas inimesi 30-kraadises kuumuses Investeerimisfestivalil ja sama hoolega loeti selle kohta ka suviselt uimasel ajal veebist.

Kui kinnisvara arendaja ja ehitaja teevad head koostööd, siis otsitakse ka lahendusi koos, Kiikri ehituse juhataja Urmas Kaasik oli sama meelt oma nimekaimuga. Pikemalt vt Park Tondi sarikapeol räägitust siit Urmas Sõõrumaa: Täna pole küsimus isegi mitte hinnas! Samas märke kinnisvara hinnatõusu pidurdumist paistis ka juba juunikuu jooksul, Hinnatõusule tõmmati pidurit räägib eluasemeturu juuni kuu müüginumbritest.

Järgmisele platseerusid veelgi uudised arendustest, ühe esimesena valmis väljaspool suurlinnu asuvastes piirkondades just Raplas edukas uusarendus. Ka uued ehitusplaanid väikeasulates on olulised, Saku laieneb uue elurajooni võrra.

Tähelepanu tõmbas nii põhjanaabrite hinnarekord, 7 miljonit maksev korter Helsingis kui ka plaan täiendada kohalikku kilukarbi siluetti uue tornmajaga.

Juulikuu algul pakuti, et elamispindade turg jõudis murdepunkti ja kuu lõpul väljendas just see lugu kinnisvaraga seotud inimeste tundeid kõige paremini: kriis tuleb, kriisi ei tule, kriis tuleb..

Uusarendustest rääkis ka artikkel, kus tuntud juristi ennustas: Arendusprojekte tuleb juurde vähe, suurtel ehitusfirmadel läheb eriti raskeks

Loe need lood läbi ja vaata koos kinnisvarauudistega edasi, et mida toovad kaasa august ja sügisperiood.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Külli KaljulindReporter-toimetaja Tel: 58 223 022
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474