Kinnisvara korrashoiu palgakasvu TOP 51: kus palk tõusis, kus langes
Kinnisvara korrashoiu raportist selguvad muuhulgas ettevõtted, kelle juures käesoleva aasta kolmandas kvartalis palk kasvas, aga ka kelle juures palk hoopis kahanes. Muutused said pingeritta nii protsentuaalselt kui eurodes.
Kinnisvara korrashoiu sektoris oli käesoleva aasta kolmandas kvartalis keskmine töötasu 766 eurot. Kahe viimase kvartali jooksul on keskmine töötasu kasvanud hoogsalt: 15% teises ja 12% kolmandas kvartalis, võrreldes aasta varasemaga. Esimese kvartali keskmine töötasu kasvas 7%, võrreldes aasta varasemaga. Kolmanda kvartali mediaanpalk oli 740 eurot ja see kasvas teise kvartaliga võrreldes 10%, aastatagusega võrreldes 12%.
Kinnisvara korrashoiu raportist selguvad muuhulgas ettevõtted, kellel käesoleva aasta kolmandas kvartalis töötajate arv kasvas, ent ka kellel töötajate arv kahanes. Muutusi on kolmekohalisest plussist kuni kolmekohalise miinuseni.
Kinnisvara korrashoiu raportist selguvad muuhulgas parimad käibetegijad käesoleva aasta kolmandas kvartalis. Kellel neist oli see suurim ja kes kellele järgneb, millised on aastases võrdluses kasvamised ja kahanemised - vaata järele.
Kinnisvarahoolduse valdkonna suurimaid väljakutseid on jätkuvalt tööjõu puudus ja teenusehinna kalkuleerimine olukorras, kus teenuse ostja soovib osta pikaks ajaks fikseeritud maksumusega „mugavusteenust“, tõdeb SOL Baltics OÜ juhatuse liige ja Eesti tegevjuht Priit Sipelgas.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.