Tallinna vanalinnas aadressil Suur-Karja 12 asuvasse 15. sajandist pärit majja rajati restorani- ja kohvikuruumid ning 16 linna üht uhkeimat korterit.

- Hoone fuajee (Foto: Uus Maa Kinnisvarabüroo)
Ajaloolase Jaak Juske sõnul on tegemist jõuka linnakodaniku hilisgooti stiilis diele-dornse tüüpi omaaegse äri- ja eluhoonega. „Suur-Karja 12 hoone ajalugu ulatub tagasi Tallinna kuldajastusse, 15. sajandisse, mil Tallinn oli tõusnud Hansa Liidu idakaubanduse juhtivaks linnaks,“ ütles Juske.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil
Aprilli algul Kultuurikatlas toimunud kinnisvarafoorum Business Arena Baltics 2026 tõi kokku kinnisvarasektori eksperdid Baltikumist ja Põhjamaadest. Kahe päeva jooksul arutleti nii suurte investeerimisvõimaluste, linnaruumi arengu kui ka sektori tulevikusuundade üle. Samuti tõusis mitmete vestluste keskmesse ka praktiline küsimus: kuidas projekte päriselt kiiremaks ja sujuvamaks muuta?