Veel võib kauplemisruumi leida pikemate üürilepingute puhul. Tallinnas on eriti hinnas merelähedeased ja kesklinna tuiksoontel paiknevad korterid. Uusarenduste kerkivale hinnatrendile on järgnemas järelturu korterid.
Uus Maa Kinnisvarabüroo juhi Jaanus Lauguse sõnul toimus viimase poole aasta jooksul Tallinnas ja Harjumaal keskmise üüritaseme paarikümne protsendiline langus. „Praeguseks on üürikorterite pakkumine portaalides vähenemas. Paljud inimesed on tõusvate laenuintresside tõttu ostuotsusega äraootavad ja pigem üürivad ning see tõstab segmendis nõudlust. Oleme Uus Maas küllaltki veendunud, et üürihinnad enam alla ei tule, pigem lähevad nõudluse kasvades vaikselt üles, eriti kui üliõpilased hakkavad varasuvel linna kortereid otsima. Seetõttu on praegu soodne aeg pikema üürilepingu sõlmimiseks,“ kommenteeris Jaanus Laugus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investor Janar Saviir asus kinnisvara arendama väikeasulates läbi juhuste jada. Kõikide muude varaklassidega võrreldes oli kinnisvara mehe silmis lihtsalt, noh … käegakatsutav, muigab ta.
Pensionifondid võtavad sihikule kohaliku kinnisvarasektori – LHV fondidel on plaan osta igasse Balti riigi pealinna vähemalt 500 üürikorterit.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.