Uusarenduste vormuv defitsiit suurendab nõudlust hea asukohaga kinnisvara järele, lisaks panevad kerkivad palgad kohanema kõrgemate intressidega, liiati ehituse sisendhinnad ei lase kinnisvarahindasid langetada, tõdeb Endoveri tegevjuht Robert Laud.

- Endoveri tegevjuht Robert Laud vaatab lootusrikkalt tulevikku.
- Foto: Andras Kralla
„On näha, et nii ostjate kui arendajate julgus tuleb turule tagasi. Meie prognoos on, et tehinguid ei lükata enam pikalt edasi, ostuotsuseid on hakatud julgemalt tegema. Ühelt poolt suurendab arenduste defitsiit nõudlust hea asukohaga kinnisvara järele. Teisalt on toimunud harjumine intressitõusu šokiga ja kuna palgad on jätkuvalt tõusuteel, siis kohanetakse kõrgemate pangalaenumaksetega. Lisaks paneb ehituse sisendihindade tõus lae ette kinnisvarahindade langusele. Seega ei maksa olulist hindade odavnemist oodata. Ostja hakkab tajuma, et aasta teises pooles ei pruugi enam valikut olla, sest uusi kortereid on tänavu turul varasemast vähem – hinnanguliselt 2 tuhat korterit. Majanduslangusest olenemata kasvab Tallinna mereäärsete alade kinnisvara väärtus," kirjeldas olukorda Laud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.