• 12.07.23, 13:46

Riia Vabasadam rajab suure päikesepargi ja arendab tööstusala

Riia Vabasadam soovib rajada sadama territooriumile enam kui 176 hektarit hõlmava vähemalt 100megavatise võimsusega päikesepargi, millele arendaja leidmiseks korraldatakse konkurss.
Riia sadam.
  • Riia sadam.
  • Foto: Reuters/Scanpix
Päikesepargi arendaja valimiseks on Riia Vabasadama Amet algatanud rahvusvahelise konkursi ja enampakkumise, mis puudutab nii vabasadama omanduses oleva maa rendiõigust kui ka isiklikke servituute, mis asuvad Riia Vabasadama territooriumil Spilve heinamaadel. Rendile antav pind on kokku ligi 176,9 hektarit, mis annab võimaluse rajada päikesepark minimaalse võimsusega 100MW.

Seotud lood

Uudised
  • 19.10.22, 13:51
Päikesepaneelid ja korteriühistud: müüdid vs. tegelikkus
Päikesepaneelid leiavad aina enam kasutust ka korteriühistute katustel ja seintel. Korteriühistute renoveerimislaenuga seoses on aga üles kerkinud mitmeid küsimusi ja müüte, millele aitas SEB panga blogis vastata 17 aastat päikeseenergia valdkonnas tegutsenud Tallinna tehnikaülikooli teadur Taavi Raadik.
Arvamused
  • 04.04.22, 11:00
Mihkel Loorits: kõrge energia hind ja hirm energiasõltuvusest on kannustanud vaatama päikese poole
Päikesepaneelid sobivad suurepäraselt elumajade ja büroohoonete elektritarbimise katmiseks ning on soodsaim viis maja väärtuse tõstmiseks ja energiamärgise parandamiseks, kirjutab Kaamos Energy juht Mihkel Loorits.
Uudised
  • 30.06.23, 09:26
Riigiressursside tütar teeb Kopli kaubajaama kontorist 2700-ruuduse büroohoone
Hoone arendaja Riigiressursside Keskuse tütarfirma Mentenon muudab Tallinnas Telliskivi 57b asuva kunagise Eesti Raudtee Kopli kaubajaama kontorihoone tulevaks aastaks kaasaegseks büroohooneks. Arhitektuurse tellimuse täitja on Architectus ja konstruktiivse projektitellimuse täitja on Printsiip. Ehitustellimuse täitja on Mapri Ehitus.
  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele