Võrreldes Läti ja Leeduga hinnatakse Eestis hea energiaklassiga eluaset rohkem
Kuigi paljudel elanikel on plaanis uue auto või elamu soetamine ning kodu renoveerimine, siis omab keskkonnajalajälg valikute tegemisel väikest mõju. Samas Baltikumi lõunanaabritel on see kinnisvara osas veelgi leigem
Swedbanki Baltikumi-ülesest uuringust selgus, et Eesti elanike huvi keskkonnasäästlike valikute osas on leige. Kuigi paljudel elanikel on plaanis uue auto või elamu soetamine ning kodu renoveerimine, siis omab keskkonnajalajälg valikute tegemisel väikest mõju.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.