• 25.09.23, 06:19

Uusküla: lähiaastate väljakutse on kinnisvara renoveerimine

Kiirem ja eesmärgistatum detailplaneeringute ning ehituslubade menetlemine aitaks tuua turule uut ja odavamat elukondlikku kinnisvara, samuti reageerida kiiremini turunõudlusele. Eesti uusarenduste eluasemed on elanike jaoks liiga kallid, teisalt on uusarendusi praegu müügis turu jaoks parajal hulgal.
Luminori peaökonomist Lenno Uusküla tõdeb, et liiga kõrged hinnad heidutavad siinset äri rohkem, kui sellest räägitakse.
  • Luminori peaökonomist Lenno Uusküla tõdeb, et liiga kõrged hinnad heidutavad siinset äri rohkem, kui sellest räägitakse.
  • Foto: Liis Treimann
Luminori peaökonomist Lenno Uusküla analüüsib elukondlike uusarenduste perspektiivi arendaja, suurinvestori ja ostja jaoks.

Seotud lood

Uudised
  • 22.09.23, 06:20
Tamla arendajaile ja suurinvestoreile: harjuge tänaste müüginumbritega
Elukondlike uusarenduste müügitempo on kevadest ja suvest tasapisi kasvamas, ent kuhjunud laomahtu alles annab realiseerida. Praegu müüakse uusarendusi 2/3 sellest mahust, mis oli enne Euribori tõusma hakkamist, nendib Eften Capitali juhatuse liige Kristjan Tamla.
Uudised
  • 21.09.23, 12:44
Korterite taskukohasus vajub põhja sügisel ja jääb kehvaks kvartaleiks
Tallinna korterite taskukohasus jätkas teises kvartalis halvenemist intressimäärade kiire tõusu tõttu. Nõudlust piiravad rangemad laenutingimused, suurem laenukulu, elukalliduse tõus ning majapidamiste üldiselt madalam kindlustunne, kirjutab Swedbanki ökonomist Marianna Rõbinskaja.
Uudised
  • 19.09.23, 12:40
Ehitisregister keerab ehitus- ja kasutuslubade menetluse kiiremaks
Eesmärk on kaotada uuenduste käigus ära tohutut ajaressurssi nõudnud korduva kooskõlastamise protsess. Seni menetleti aastas enam kui 12 000 ehitusluba ja 8600 kasutusluba.
  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Enimloetud

1
Uudised
  • 05.12.25, 11:33
Efteni juht tegi ülevaate kõige riskantsematest võlakirjadest. "Võlakirjainvestor peabki ainult riskidele keskenduma"
Vaata, mis on ohukoht aastal 2026
2
Suur lugu
  • 03.12.25, 14:11
Paisuvas ülepakkumises eluasemeturul hinnad tõusevad? Pilt kisub vastupidi järsult
Erkki Raasuke kinnisvaraarendajate suure tootlusega võlakirjadest: “Kui keegi tahab Vene ruletti mängida või lihtsalt vaadata tikuga, kas paagis on bensiini, siis andke tuld.” Eesti turul on veel üks tõsine pitser.
3
Uudised
  • 05.12.25, 10:31
2 galeriid: Scandium pani Mustamäe megaarenduse 15-miljonilisele hoonele nurgakivi
Vaata, mis seal toimus ja mis sinna tuleb!
4
Uudised
  • 05.12.25, 11:37
Maa- ja ruumiameti peadirektor: äkki ei pea praeguses julgeolekuolukorras reeglid nii paindumatud olema?
5
Uudised
  • 05.12.25, 11:27
Kriisiuuringute keskuse juht kritiseerib aeglast varjendite ehitust: me elame nagu Monacos
6
Uudised
  • 04.12.25, 11:04
Kas kinnisvaraprognoosid tänavuse kohta pidasid paika?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele