Linnaruumi eest vastutavad nii arendaja, arhitekt kui ka kohalik omavalitsus, ent äpardunud lahenduse eest süüdistatakse neist vaid kahte. Arendaja vaatest on arenguruumi nii arhitektil kui omavalitusel, kuid siiski ka ehitajal.

- Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar osutab, et valdava osa arendajate taust on ehituslik, mis aga defineerib ka toote - ratsionaalne, efektiivne, igav.
- Foto: Andras Kralla
Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar, vastates kolmele küsimusele, analüüsib linnaruumi arendamist, arendaja koostööd arhitektide ja omavalitsustega ning jagab ühe soovituse arhitektidele, ehitajatele, omavalitsustele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kiirem ja eesmärgistatum detailplaneeringute ning ehituslubade menetlemine aitaks tuua turule uut ja odavamat elukondlikku kinnisvara, samuti reageerida kiiremini turunõudlusele. Eesti uusarenduste eluasemed on elanike jaoks liiga kallid, teisalt on uusarendusi praegu müügis turu jaoks parajal hulgal.
Haldusettevõtte ja ärikinnisvara omaniku koostöö muutub järjest tihedamaks. Uued ärihooned on tehniliselt järjest keerukamad - see suurendab hoolduse poolelt nõudlust inseneri teadmistega tehnikajuhtide järele. Samas ärihoonete omanikudki peavad ka ise pingutama üürnike nimel.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.