Leedu kinnisvara ühisrahastusplatvorm Profitus kogus Lätis arendatava kinnisvaraprojekti Terramisu rahastusvooru 3,1 miljonit eurot kokku vaid kahe päeva jooksul. Edasi vaadatakse Eesti turu poole.
Terramisu projekt on Riias asuva 9-korruselise endise kliiniku hoone ümberehitamine elu- ja äripindadeks. Ülemistel korrustel on "klassikalised" 1-5-toalised korterid, 3-5 korrusel üürikorterid ja esimesel korrusel äripinnad.
Vaatamata Baltic Horizon Fundi pettumust valmistavatele tulemustele, aktsia hinna langusele ning Rootsi investori lahkumisele usub fondijuht, et olukord hakkab peagi paranema.
Kui aastaid on Eesti ärkinnisvaraturul tehtud tehinguid keskmiselt 300-400 miljoni euro eest aastas ja rekordaastal 2021 oli see näitaja 624 miljonit eurot, siis 2023. aasta esimesel poolel tehti tehinguid vaid 64 miljoni euro eest. Kuid asjal on ka helgem tahk.
Luminor küsis koostöös Norstatiga Baltikumi elanikelt, mitu korda on nad elu jooksul kodu vahetanud, kusjuures arvesse võeti ka ühest üürikorterist teise kolimist. Selgus, et Läti ja Leedu inimesed vahetavad elukohta märgatavalt harvemini kui eestlased.
Vaatamata jätkuvale ebakindlusele ja olulistele riskidele, paistavad Balti regiooni üldised kasvuväljavaated 2024. aastal soodsamad võrreldes möödunud aastaga, kirjutab Citadele panga ökonomist Mārtiņš Āboliņš.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.