Tartus avati uus spetsiaalselt eakatekoduks ehitatud Südamekodu 120 eakale. Eesti Rahva Muuseumi vahetus läheduses asuv Tartu Südamekodu on grupi kaheteistkümnes eakatekodu.

- Tartusse rajatus uus eakatekodu.
- Foto: Kristi Vaikmets
Koostöös EfTEN Real Estate Fund ASiga rajatava eakatekodu esimese etapi investeeringu kogumaksumus oli ligikaudu 5,3 miljonit eurot, millele lisandus käibemaks, maja ehitas AS Tartu Ehitus. Südamekodud on kuue tegutsemisaasta jooksul rajanud Eestisse enam kui 700 uut eakatekodu kohta ning investeerimisotsused on tehtud veel 400 eaka elukoha rajamiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.