Kortermaja tasub renoveerida hoolimata sellest, et elukallidus on kiirelt tõusnud. Tulevikus kasvavad hinnad veelgi, kuid laenumakset muudab talutavamaks inflatsioon ja üldine sissetulekute kasv, kommenteerib ELUM Kinnisvara maakler Egon Juhanson.
„Kuna ehitushinnad ja euribor on tõusnud, siis on üha rohkem kuulda majaelanikelt murenoote, et kas me saame renoveerimist endale üldse lubada,“ selgitab Juhanson hetkeolukorda. „Mõne hoone puhul tõuseks remondifondi kuumakse korteri kohta 3 - 4 eurole ruutmeetri eest, mis teeks 65 ruutmeetri suuruse korteri puhul 195 - 260 eurot. Tegemist on suurte summadega ning see paneb paljud inimesed vastu hääletama.“
Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul on liidule tulnud kaebusi ühistutelt, kes jäid korterelamute rekonstrueerimise toetusvoorust kõrvale, kuna süsteem oli ülekoormatud.
Kuigi vanade hoonete rekonstrueerimisest energiatõhusateks elamuteks on saanud Euroopas prioriteet, seisavad Balti riigid sarnaste väljakutsete ees, tõdeti hiljuti Tallinnas peetud 11. Balti Elamumajanduse Konverentsil
Kliimaministeeriumi ehituse ja elukeskkonna osakonna juhataja Kaja Pae sõnul ei tohi renoveerimismaratonis ära unustada arhitekti rolli, mis lisab linnaruumile energiatõhususe kõrval ka kvaliteeti ja esteetikat.
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.