Päikesepaneelid ei pea hoone arhitektuuris mõjuma tehnilise võõrkehana, vaata parimaid disainilahendusi.
1. Animo Leadership keskkool
Disain: Brooks + Scarpa arhitektid
Kus: California, USA
Artikkel jätkub pärast reklaami
Energiatõhusus on selle keerulisele krundile ehitatud imposantse koolimaja üks tähtsamaid omadusi. Brooks + Scarpa arhitektid lõid õppimispaiga, mis on ühtaegu mugav ning näitab ka eeskuju alternatiivenergia kasutamise osas. Lõunapoolne fassaad kaeti mitte vähem kui 650 päikesepaneeliga, mis katavad 75% hoone energiavajadusest.
Foto: John Linden
2. Metropolitan Green
Disain: Mark Helder
Kus: New York, USA
Hetkel kuum
Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Asjaosaline - vaata, et Sa uuest trendist maha ei jää!
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Vaata veebihommikut järele!
Artikkel jätkub pärast reklaami
Metropolitan Green on 5-korruseline siniselt säravatest päiksepaneelidest fassaadiga mitmeotstarbeline hoone. Mark Helder'i disainitud ligi 300m2 põrandapinnaga hoone jalajälg on kõigest 47m2 suurune ning efektne fassaad toodab 40% vajaminevast energiast.
3. Kortermaja kui malelaud
Disain: Philippon-Kalt Architects
Kus: Pariis, Prantsusmaa
Artikkel jätkub pärast reklaami
Hoone pakub ruumikaid kortereid madala sissetulekuga inimestele. Malelaua stiilis fassaad on suunatud Rue La Chapelle'ile ning igal esiküljel asetseval korteril on personaalne maast laeni liugustega rõdu, et interjööri pääseks maksimaalselt loomulikku valgust. Kahe kattega toonitud päikesepaneelid on paigaldatud asümmeetrilise mustrina ning nad täidavad kaht rolli pakkudes privaatsust ja varju.
Toonitud päikesepaneelid neelavad päikesekiiri ning toodavad ligi 40% energiast mis kulub vee soojendamisele.
Allikas:http://inhabitat.com/checkerboard-solar-clad-housing-project-pops-up-in-paris/
4. Kontorihoone Aarhus'is
Disain: C. F. Møller
Kus: Aarhus, Taani
Artikkel jätkub pärast reklaami
Büroohoone majutab Aarhus'i omavalitsuse Tehnilist Administratsiooni ning selle disain on mõeldud demonstreerima progressiivset kontorihoonete ehitust. Linn koos C. F. Møller'iga soovisid hoida energiatarbe "passiivmaja" standardile vastava ning pakkuda töötajatele kvaliteetset siseõhku. Hoone täielik soojatarve on maksimaalselt 15 kWh/m2 aastas ning kogu energiatarve kõige rohkem 50 kWh/m2 aastas.
170 m2 päikesepaneelidest sein mõjub vertikaalse skulptuurse elemendina ning toodetava energiaga eelsoojendatakse talvel sissevõetavat õhku ning jahutatakse suviti kontoreid. Kontoriruumide aknad on süvistatud ning kaitstud päikesevarjudega, mille pinnad toodavad kontoritele elektrienergiat.
Allikas:
Foto: C. F. Møller
5. Värvikirev Tehnikakonverentsikeskus Šveitsis
Disain: Catherine Bolle, Richter Dahl Rocha & Associés architectes, Solaronix
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kus: Lausanne, Šveits
2014. aastal avatud École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) Tehnikakonverentsikeskus Šveitsis oli esimesi suuremaid trükktehnikal põhinevaid päikesepaneele (DSC) kasutavaid ehitisi. Oodatakse 8000 kWh aastast tootlikust, mis on vaid pisikene osa keskuse koguenergiatarbest. Siiski välditakse ülisuure aatriumi muutumist väljakannatamatuks päikeselõksuks.
Allikas:
Fotod: juanbisquert.files.wordpress.com
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?