Tallinna kinnisvaraturg näitab selgeid
mahajahtumise märke: on tekkinud olukord, mida võrreldakse kolme-nelja aasta
taguse ajaga ja mil nädalas tehakse üks-kaks tehingut ühe suure arendusprojekti
kohta, lisaks on hakanud lepingutest loobuma spekulandid, kes on nõus ka 100
000-300 000 krooni kahjumit kandma.
Tallinna ümbruse kinnisvaramüük on jäänud seisma, näiteks YIT ei ehita praegu Keilas lõpuni kahte korterelamut, vaid konserveerib need, kirjutas Eesti Päevaleht Online.
Samas on vanadesse paekivist tehasehoonetesse kallihinnalisi kortereid kavandava Rotermann Eesti OÜ müügijuht optimistlik, olles veendunud, et Tallinna vanalinnas ja mujal eksklusiivsetes kohtades korterite hinnad veel tõusevad.
Kuigi otseselt suurt hinnalangust ei prognoosi keegi, on klient taas muutunud kuningaks, kelle eest on arendajad nõus palju ära tegema ja isegi kingitusi jagama.
Kinnisvaraturu mahajahtumisest annavad aimu ka oluliselt lühenenud notarite ooteajad: võrreldes aprillis oli ooteaeg tehingu tõestamiseks Tallinnas umbes kaks nädalat, siis praegu on võimalik tehingu vormistamiseks aegu saada isegi lühema aja jooksul kui nädal.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?