Soomes on näha hästi, et eriti B-klassi büroohooned jäävad tasapisi tühjadeks ja omanikud soovivad nende otstarbeid muuta, märgib intervjuus Kinnisvarauudisetele Titaniumi kinnisvaraportfelli haldur Siim Rosenthal ja võrdleb Tallinna büroohoonete olukorda Vilniuse, Riia, ent ka San Francisco omaga.

- Titaniumi kinnisvaraportfelli haldur Siim Rosenthal osutab tõsistele ohukohtadele (Foto: Titanium).
Ärikinnisvaraturg, eriti aga büroopindade turg on hoonetest küllastunud - senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Ei aita siin keep smiling, klants ja glamuur, isegi ESG. Viimane eriti siis, kui see jääb sisutühjaks sõnakõlksuks, mille tähtede tegelikku sisusse ei kiputa mõtestatult süüvima.
Kui hoone eluiga võib olla 50+ aastat, siis büroohoone võib oma moraalse eluea lõpu saada Tallinna turul juba 20 aastaga ehk selleks hetkeks peaks omanikul olema varuplaan, tõdes RE Kinnisvara partner
Andi Pleskovski möödunud reede intervjuus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Kui hoone eluiga võib olla 50+ aastat, siis büroohoone võib oma moraalse eluea lõpu saada Tallinna turul juba 20 aastaga ehk selleks hetkeks peaks omanikul olema varuplaan, tõdeb RE Kinnisvara partner Andi Pleskovski tänase loo intervjuus. Olukorrale annab hagu
löök lõunast, mis keerab näiteks siinsele turule vinte peale veelgi.
Ader: linn ei peaks andma maad ära kopikate eest
Kvaliteetne ja mitmekesine linnaruum on seotud tihedalt eluasemete taskukohasuse ja hoonete kasutusotstarbe paindlikkusega, ent selle aluseks on omavalitsuse selge visioon ja strateegia, märgivad Eesti Arhitektide Liidu president Aet Ader ja Reterra Estate tegevjuht Reigo Randmets saates Kinnisvaratund.
Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Asjaosaline - vaata, et Sa uuest trendist maha ei jää!
Midagi lammutada on veel vara; kui järgneb varasemate tsüklitega sarnane rahunemine, siis võib arvata, et ülepakkumine absorbeerub paari aastaga ära, loodab Restate´i nõukogu liige Ardi Roosimaa pikemas intervjuus.
Kui pakkumist on rohkem kui nõudlust, langevad üürihinnad ning üürnikud dikteerivad tingimusi, tõdeb Pindi Kinnisvara Äripinnad juhatuse liige Kristen Oliver Rattasepp ning pakub olukorrale 5 lahendust.
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?