Tallinna Kaubamaja vähendas esialgset Eesti
jaemüügi kasvuprognoosi poole võrra. Kui aasta alguses oldi optimistlikud ning
prognoositi kuni 14% jaemüügi kasvu, siis maailma räsiv majanduskriis
tõmbas optimistlikule prognoosile karmilt kriipsu peale.
„Peamine põhjus, miks algsed prognoosid reaalsusest optimistlikumad tunduvad, on eelkõige selles, et mitte keegi ei osanud ette näha, et maailma majandus meid sedamoodi mõjutab,“ rääkis Puusepp Bloombergile. „Selle tulemuseks on ostujõud märgatavalt langenud. Ebakindlus on kasvanud,“ märkis juhatuse esimees.
Tallinna Kaubamaja juhatuse esimehe Raul Puusepa sõnul on käimasoleval aastal oodata kuni 7% jaemüügi kasvu. Ettevõte prognoosis eelmise aasta sügisel tulevaks aastaks Eesti jaekaubanduse 10-14% kasvu.
Jaemüük Eestis kasvab tänavu vähem, kui algselt prognoositud sai. Kasvu pidurdumisele on eelkõige kaasa aidanud maailmamajanduse ebasoodsad ajad, mis on kõikuma löönud ka tarbija kindlustunde.
Puusepp keeldus täpsustamast, kuidas muutused jaemüügis ettevõtte sissetulekut mõjutavad, põhjendades küsimusele mittevastamist börsireglemendiga.
Eesti tarbijakindlus langes oktoobris üheksa aasta madalaimale tasemele.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?