Maailma suurima tuulegeneraatorite tootja Westas Wind Systemsi aktsia hind tõusis, kuna ettevõte võitis juba kaheksanda tellimuse kuus.
Aktsia hind tõusis 7,4 protsenti,329,90 Taani kroonile.
Värskeim tellimus oli 31 tuulikule V90-3MW ja see saadi Türgist, vahendab Bloomberg. Ettevõte on saanud alates 8. märtsist tellimusi Austraaliast, Hiinast, Dominikaani Vabariigist, Prantsusmaalt, Itaaliast, USAst ja Türgist, kogumahuga 645MW. Ettevõte selle aasta tellimuste mahueesmärk on kuni 9000MW.
Vestas kärpis veebruaris käibe ja kasumimarginaali eesmärke, kuna krediidikriisi tõttu piirasid pangad tuulepargiarendajatele laenamist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvarasektoris ei kulutata täna kõige rohkem aega ehitusplatsil või koosolekutel, vaid info otsimisele. Sama hoone kohta võib eksisteerida korraga mitu erinevat “tõde”, millest üks asub Excelis, teine PDF-is, kolmas haldustarkvaras ja neljas kellegi peas. Kui kellelgi on nüüd ja kohe vaja teada, millal mingil hoonel katus vahetati, kui suur on tegelik üüritav pind või kas ventilatsioonisüsteemil on kehtiv hooldusleping, võib vastuse leidmine võtta tunde või isegi päevi.