Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Lembit Kaljuvee ütles täna riigikogus ees, et valitsusel on mitmeid võimalusi elektri hinna kontrolli all hoidmiseks, teatas erakond.
Majanduskomisjoni liige Kaljuvee tõi oma kõnes esile, et üldiste hinnatõusude leevendamiseks peab valitsus võtma kasutusele meetmeid, mille abil seista vastu elektri hinna tõusule.
“Elektri hind koosneb kolmest põhikomponendist: üks on nn aktiivenergia hind – turuhind, mille tõusust räägitakse; teine kolmandik on elektrivõrgu tasu, n-ö elektri transportimine; kolmas komponent on maksud – aktsiisimaks, taastuvenergiamaks ja käibemaks,” selgitas Kaljuvee.
“Valitsus saab hinnakujundusel kaasa rääkida maksudes,” märkis Kaljuvee, “seda eelmine valitsus muide ka aktiivselt tegi, tõstes nii aktsiisi, käibemaksu kui ka taastuvenergiamaksu.”
Kaljuvee sõnul saab valitsus ja ka majandusministeerium öelda, kui palju lubatakse tõsta võrgutasusid. “Järgmise ringiga tuleb juba Elering tahtma oma võrgutasu tõusu. Majandusminister ei tahtnud öelda seda numbrit, ta kindlasti teab ja see ehmatab teda. See number, mina võin spekuleerida, on 30-40% või isegi rohkem.”
“Panen meile kõigile südamele, et survestaksime valitsust vaatama tõsiselt elektrimakse läbi vaatama ning hoidma kontrolli all võrgutasusid, sest elektri hinna tõusule järgneb ka teiste hindade tõus,” lõpetas Kaljuvee.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?