• 06.05.14, 16:38
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Müüjate turg hakkab läbi saama

Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul on täna kinnisvaraostjal märksa suurem valik ja seeläbi müüjatel vaja rohkem pingutada.
Sooman ütles, et märksa olulisem pakkumiste arvust on selle suhe ostjatesse, mis on võrreldes aastataguse ajaga oluliselt muutunud. „Täna on ostjal märksa suurem valik ja seeläbi müüjatel vaja rohkem pingutada. Müüjaturg hakkab läbi saama. Kui eelmisel nn hooajal ehk sügisel oli kuiselt iga ostja kohta pakkumises 8,3 elamispinda, siis praeguseks on see tõusnud 11,3 elamispinnale, mis annab 36% kasvu. Sisuliselt on täna igal ostjal kolmandiku võrra parem valik,“ sõnas Sooman.
„Mullu sügisel odavamate ja väiksemate korterite puhul tavapäraseks saanud enampakkumised on möödanik, nüüd peavad ka müüjad pingutama, et ostjale kaup atraktiivseks teha,“ lisas ta.

Seotud lood

Uudised
  • 08.05.14, 13:25
Tallinna kallis elamispind viib pered eemale
Sarnaselt 2005. aastale on alanud uus valglinnastumise laine, mida toidab kiire korterite hinnatõus- jõukamad pered kolivad linnaäärsetesse eramutesse, hinnatundlikumad aga otsivad elamispinda Tallinna satelliitasumites.
Uudised
  • 07.05.14, 13:19
Pindi: Tallinna korteriturg hakkab hanguma
Tallinna korteriteturg hakkab kiirelt tõusnud hindade tõttu kinni kiiluma, seda näitab Pindi Kinnisvara analüütiku sõnul nii langev tehingute arv kui kiirelt suurenev pakkumine.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 15:54
Viimsisse kerkiv elamurajoon paneb investoreid krunte jahtima
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.
Ajal, mil nõudlus kvaliteetse eramajade elamispinna järele Tallinna lähiümbruses püsib stabiilsena, on tugevates eeslinnades arendatavad projektid muutunud lisaks lõpptarbijale suunatud tooteks ka investeerimisvahendiks. Sellest loogikast lähtuvalt arendab Kama Grupp Viimsi vallas projekti Suure-Allikmäe — 33 Skandinaavia stiilis krundiga elamurajooni, mis on jõudnud praktilise teostuse etappi ning loob aluse vara edasiseks väärtuse kasvuks.

Hetkel kuum

Martin Rekori juhitava Lumi Capitali eestvedamisel valmisid Tallinnas Manufaktuuri kvartali üürikorterid.
Saated
  • 23.03.26, 11:08
Nii see kisubki. Üürimajade arendaja: kinnisvara hind hakkab langema
Eluasemeturg keerleb nõiaringis: üür riisub koore ja üürihinnad saavad tõusuks tuge
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing tunneb valdkonda peensusteni ning teeb toeka ettevaate.
Uudised
  • 25.03.26, 10:58
Arendaja, maakler, müüja, ostja - see ootab Teid sel aastal ees
Vaata, mis ootab ees üüriturgu
East Capital Real Estate'i partner ja juht Albin Rosengren näitab, mida partnerlus VGP-ga East Capitalile annab. See on märkimisväärne.
Uudised
  • 25.03.26, 06:15
Taas uus ühisjõud: East Capital lõi käed Euroopa juhtiva arendajaga
Ees käib ehitus, taamal valmistub suveks meri.
Uudised
  • 27.03.26, 11:27
3 galeriid: Marko Kull pani 16-miljonilisele keskusele nurgakivi. Vaata, mis sinna tuleb!
Uuri järele, kes kõik seal kohal olid ja mida nad tegid!
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Uudised
  • 19.03.26, 11:30
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Vaata, millised on üürikorterite ruutmeetri keskmised pakkumishinnad Tallinna linnaosades. City24.ee portaalijuht Karin Noppel-Kokerov: üüriinvestorid on jätkuvalt surve all
See on arendusala tulevane üldvisuaal. Vaata galeriist detailsemalt, mis sinna veel tuleb.
Uudised
  • 23.03.26, 10:41
Galerii: vaata, milline hakkab Tartu Peetri kiriku lähiala välja nägema
1Partner Kinnisvara maakler Olmer Õigus.
Uudised
  • 23.03.26, 11:16
Tänasel turul kehtib selge reegel - müüja ootab, ostja otsustab
Suur-Allikmäe müügimudel on üles ehitatud paindlikult. Ostjad võivad soetada krundi iseseisvaks ehitamiseks või valida „võtmed kätte“ lahenduse.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 15:54
Viimsisse kerkiv elamurajoon paneb investoreid krunte jahtima
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele