Sarnaselt 2005. aastale on alanud uus valglinnastumise laine, mida toidab kiire korterite hinnatõus- jõukamad pered kolivad linnaäärsetesse eramutesse, hinnatundlikumad aga otsivad elamispinda Tallinna satelliitasumites.
Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et keskmisele tallinlasele käib keskmine Tallinna elamispind juba üle jõu. „Lahenduseks on kodu Keilas, Raplas, Sauel, Maardus või muus sarnases hea infrastruktuuriga linnas, millel on hea ühistranspordiühendus Tallinnaga,“ sõnas ta. „Raplast sõidab rong Tallinna kesklinna tunniga, halvemal päeval kulub isegi Viimsist autoga sõites rohkem, samas kinnisvara hinnavahe on võrreldud paikades umbes 3 kordne,“ sõnas Sooman. „Ainuüksi mere lähedus ei muuda korteri hinda kolm korda, selles suhtes tuleb ümberkolijatele ratsionaalsete otsuste eest au anda,“ lisas ta.
Autor: haldusuudised.ee toimetus
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul on täna kinnisvaraostjal märksa suurem valik ja seeläbi müüjatel vaja rohkem pingutada.
Pindi Indeks langes aprillis 2,2% võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 1072 eurot. Märtsis oli see suurus korrigeeritud andmetel 1103 €/m².
Tallinna korteriteturg hakkab kiirelt tõusnud hindade tõttu kinni kiiluma, seda näitab Pindi Kinnisvara analüütiku sõnul nii langev tehingute arv kui kiirelt suurenev pakkumine.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.