Pindi Indeks langes aprillis 2,2% võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 1072 eurot. Märtsis oli see suurus korrigeeritud andmetel 1103 €/m².
Märtsis tehti maakonnakeskuste linnades ja Kohta-Järve ning Narvaga kokku 1119 korteriomandi tehingut. Aprillis langes aktiivsus 1087 tehingule, languseks 2,9%. Võrdluseks: mullu aprillis tehti indeksilinnades 1170 korteriomandi tehingut.
Võrreldes hinnatipuga aprillis 2007 on indeks languses veel 23 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 72,7 protsendi võrra kõrgemal.
Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi kümne aastase ajaloo.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: haldusuudised.ee toimetus
Seotud lood
Sarnaselt 2005. aastale on alanud uus valglinnastumise laine, mida toidab kiire korterite hinnatõus- jõukamad pered kolivad linnaäärsetesse eramutesse, hinnatundlikumad aga otsivad elamispinda Tallinna satelliitasumites.
Tallinna korteriteturg hakkab kiirelt tõusnud hindade tõttu kinni kiiluma, seda näitab Pindi Kinnisvara analüütiku sõnul nii langev tehingute arv kui kiirelt suurenev pakkumine.
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?