Autor: Juuli Laanemets • 12. mai 2014

ELMO toetus seab elektriautole ostupiirangud

Tänasest jõustuvad elektriautode ostutoetuse tingimuste muudatused, mille kohaselt piiratakse abikõlbulike ostukoguseid ja toetatakse akude renti koos elektriauto soetamisega.

Määruse muudatustega vähendatakse juriidiliste isikute võimalust soetada riigi toetuse abil suuri koguseid sõidukeid. Füüsilisest isikust taotleja võib käesoleva määruse alusel taotleda toetust üksnes ühe elektriauto soetamiseks ning juriidiline isik kokku kuni viie elektriauto soetamiseks, sealhulgas mittetulundusühingust taotleja kokku kuni kahe elektriauto soetamiseks.

Määruse muutmisel täpsustati ka mõisteid, kirjutati selgemaks elektriauto ostutoetuse taotlejale esitatavaid tingimusi, sätestati elektriautode müüjatele ning liisingupakkujatele lisanõudeid.

Elektriauto soetamisel võib aku rentida tingimusel, et aku rendileping on sõlmitud vähemalt viieks aastaks. Muudatuse eesmärgiks on võimaldada täiendavate elektriautotootjate Eesti turule tulekut ning suurendada konkurentsi ja tarbijate valikuvabadust elektriauto soetamisel.

Kuna ostutoetuse eesmärk on vähendada Eesti transpordisektori CO2 ja teiste saasteainete emissiooni ning üks ostutoetuse saamise tingimusi on soetatud elektriauto kasutamine viie aasta jooksul, siis reguleeritakse määrusega selgelt nõue võtta sõiduk arvele Eesti liiklusregistris.

Muudetud määrusega saab tutvuda ELMO kodulehel.

Programmi eesmärk on toetada elektriautode kasutusele võttu Eestis. Programmi raames on rajatud 163 kiirlaadijast koosnev laadimisvõrgustik, antud ostutoetust ligi 400 elektriauto ostmiseks ning käivitatud Tallinnas ja Tartus elektriautode renditeenus ELMO Rent.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806