Autor: Juuli Laanemets • 9. juuni 2014

G4S turvatöötajad saavad palgatõusu

Turvatöötajate Ametiühing sõlmis kollektiivlepingu G4S-iga, mis kehtib järgmised kaks aastat.  Eelmise aastaga võrreldes kasvas sellel aastal valvetöötaja, I taseme töötaja ning I ja II taseme turvatöötaja põhitöötasu 10 %, keskmine töötasu tõus oli 4,9 %.

Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühingu esimees Elle Pütsepp ütles, et kollektiivlepingu kohaselt investeerib tööandja hinnatõusust tulenevad lisavahendid 25 % ulatuses turvatöötajate töötasusse ja väljaõppesse. „See aitab parandada ettevõtte poolt pakutavate teenuste kvaliteeti veelgi. Lisaks vaatasime üle ka soodustuste ja hüvede paketi, soodustuste saajate ring laienes,“ rääkis Pütsepp. „Mul on hea meel, et G4S on tõestanud end sotsiaalse ja usaldusväärse tööandjana. Nüüdseks on meil seljataga pikk kollektiivlepingu sõlmimise traditsioon ja kord nädalas kohtudes jõudsime osapooli rahuldavale tulemusele.“

Tema sõnul on oluline kaasata töötajaid ettevõtte jaoks oluliste otsuste tegemise protsessi, seepärast sai täiendatud kollektiivlepingus ka informeerimise ja konsulteerimise osa.

Riikliku alampalga 10%-line tõus on kokku lepitud alates 2015. a. 1. jaanuarist. Seega peab 2015 aasta 1.jaanuarist turvatöötaja kõikide tasemete põhitunnitasu tõusma samuti vähemalt 10%. Pooled alustavad hiljemalt käesoleva aasta novembris läbirääkimisi 2015 aasta põhitunnitöötasude alammäärade tõstmiseks.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806