2015 saavad Eesti vee-ettevõtted 106 miljonit eurot

Riik toetas KIKi vahendusel struktuuritoetuste ja CO2 kvoodimüügi rahast möödunud aastal Eesti keskkonnaprojekte kokku 121 miljoni euroga. Suurimad väljamaksed tehti veemajandusprojektidele.

KIKi andmetel on 2015. aastal kavas välja maksta 106 miljonit eurot.

2014. aastal valmisid veemajandusprojektid Põltsamaal, Harkus, Paides, Toilas, Pärnus ning teistes Eesti maakondades, teatas KIK.

Projektide elluviijad kasutasid aktiivselt omaosaluse katmise võimalusena sihtotstarbelist laenu. 2014. aasta lõpuks oli KIKi laenuportfelli maht kasvanud 114 miljoni euroni.

"Oleme seitsme aasta jooksul toetanud puhta joogivee ja kaasaegsete kanalisatsioonisüsteemide väljaehitamist ligi 472 miljoni euroga, tänu millele on 100 tuhande inimese elutingimused paremad ning keskkond puhtam,“ ütles KIKi juhatuse liige Andrus Kimber. Tema sõnul jätkub veemajandusprojektide toetamine ka alanud rahastusperioodil.

2014. aastal algasid ka ehitustööd 7 Eesti linna tänavavalgustuse uuendamiseks ning Tallinna trammitaristu kaasajastamine, mis mõlemad parandavad suure hulga inimeste elukeskkonda.

CO2 kvoodimüügi raha suunati möödunud aastal keskkonnaprojektidesse 59 miljonit eurot, millest üle poole ehk 31 miljonit eurot läks koostootmisjaamade ja katlamajade rajamiseks ning soojustrasside uuendamiseks.

2014. aasta lõpuks oli KIK rahastamisperioodiks 2007-2013 mõeldud 789 miljonist eurost välja maksnud 683 miljonit (87%). Toetuste rakendamisega seotud rikkumiste määr oli alla 0,05%, mis on Eesti rakendusüksuste hulgas üks parimaid näitajaid.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist viieteistkümne aastaga toetust saanud üle 17 tuhande projekti.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806