14. november 2016

Swedbank võttis kasutusse KredExi käenduse

Swedbanki konror
Autor: Andras Kralla

Alates tänasest hakkas Swedbank väljastama eluasemelaenu KredExi käendusel, mis muudab ue kodu soetamise varasemast väiksema omafinantseeringu tõttu kättesaadavamaks.

„Eluasemelaenu käendus annab võimaluse võtta laenu uue kodu ostmiseks väiksema omafinantseeringuga - minimaalselt 10% sissemaksega. KredExi käendusel on võimalik osta alaliseks eluasemeks korter või elumaja,“ kommenteeris Swedbanki eraisikute panganduse juht Kaie Metsla pressiteate vahendusel.

KredExi käendus on eluasemelaenu täiendav tagatis. KredExi eluaseme käenduse taotlemiseks peab vähemalt üks laenu taotlejatest kuuluma noore pere, noore spetsialisti, energiatõhusa eluaseme omandaja või kaitseväe või kaitseliidu veteranide sihtgruppi. Nooreks spetsialistiks peetakse seejuures kõrgharidust, keskeriharidust või kutsekeskharidust omandanud või kutseõppe lõpetanud kuni 35-aastast inimest.

„Näeme, et eluasemeturg on aktiivne, inimesed otsivad võimalusi oma elamistingimusi parandada ning käendusmahtude kasv ühes saadud tagasisidega näitavad selgelt, et meie eluasemelaenu käendus on siin suureks abiks,“ kommenteeris KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu. Ta lisas, et aina rohkem mõeldakse kodu soetamisel ka selle energiatõhususe peale.

Alates aprillist saab KredExi eluaseme laenukäendust taotleda ka energiatõhusa eluaseme soetamiseks ning seda kasutatakse üsna aktiivselt uute korterite ostmisel. Energiatõhusa eluaseme omandaja saab eluaseme käendust kasutada, kui elamu energiatõhususarvu klass on vähemalt C.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806