7 märts 2017

Rail Balticu vastased ei leidnud toetust

Jalakäijate tunnel Rail Balticu trassil  Foto: Rail Balticu projektileht

Riigikogu majanduskomisjon arutas Rail Balticu vastaste survegruppide ühisavaldust trassi muutmise ja ettevalmistustööde peatamiseks senisel kujul, kuid see ei leidnud toetust.

Riigikogu majanduskomisjon toetas valitsuse väljavalitud trassi, mis Eestis kulgeb Tallinnast läbi Pärnu Läti piirini ning põhjendas kiirraudtee ehitamise vajadust nii Soome logistikaettevõtete ootuste kui ka vajadusega Eesti turismi edendada.

Majanduskomisjoni aseesimehe Toomas Kivimägi hinnangul on Rail Baltic Eesti kiirtee Euroopasse ja Euroopa kiirtee Eestisse. „Soome logistikaettevõtjad peavad uue raudtee valmimist suurimaks positiivseks muutuseks nende sektoris lähimal kümnendil. Eesti atraktiivsus investeerimis- ja majanduskeskkonnana kasvab Rail Balticu läbi tuntavalt,“ kommenteeris Kivimägi riigikogu pressiteate vahendusel. Ta lisas, et Rail Balticu valmimine on suureks tõukeks ka Eesti turismisektorile.

Riigikogu võttis eelmise aasta 18. novembril menetlusse Erakond Eestimaa Rohelised, Noored Rohelised ja Ökoriik Eesti algatatud kollektiivse pöördumise „Eestimaa kaitseks“ seoses Rail Balticu rajamisega. Pöördumise oli digitaalselt allkirjastanud 1321 inimest. Petitsioonis kutsutakse üles loobuma Rail Balticu projektist praegusel kujul ning eelistama olemasoleva raudteevõrgu arendamist.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806