7 august 2017

Tasuline ajatempel röövib ettevõtjaid

Vahur Kivistik  Foto: Äripäev

Tasu küsimine ettevõtteile kuuluvate digidokumentide ületembeldamise eest kahjustab Eesti ettevõtluskeskkonna mainet, leiab Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsioon (EVEA).

EVEA hinnangul ei peaks riik digiallkirjastatud dokumentide ületembeldamisel eraisikuid ning ettevõtjaid, keda nii president kui peaminister on oma erinevates kõnedes nimetanud Eesti alustaladeks, erinevalt kohtlema.

Riigi Infosüsteemide Ameti andmetel tuleb enne 2014. aastat digitaalselt allkirjastatud ddoc-formaadis dokumendid üle tembeldada hiljemalt järgmise aasta juuliks. Ajatempli lisamine muudab dokumendid turvaliseks ja tagab, et neid ei saa enam muuta. Eraisikutele ja avaliku sektori asutustele on dokumentide ületembeldamine seejuures tasuta, kuid ettevõtted peavad tetatud juhtudel välja käima üsna suuri summasid.

„Leiame, et selline vahetegu ja ettevõtjatele järjekordse rahalise koormuse panemine võib olla vastuolus põhiõiguste kaitsealasse kuuluva võrdse kohtlemise põhimõttega ning annab väära signaali Eesti ettevõtluskeskkonna kujundamise põhimõtetest,“ kommenteeris EVEA asepresident ja Hansa Law Advokaadibüroo vandeadvokaat Vahur Kivistik.

„Riigi Infosüsteemide Amet on riigieelarveline asutus ning riigi maksumaksjateks, rõhutame siinkohal, olulisteks maksumaksjateks on ettevõtjad,“ lisas Kivistik. Seetõttu peabki ta kummaliseks, et riigiasutus teavitab uue rakenduse tasuta allalaadimise võimalusest, mille eest eraettevõtjad siiski tasu maksma peavad.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806