Järvamaa suurettevõte Estonia laseb oma piimafarmi katusele ehitada päikeseelektrijaama, et katta ära oluline osa oma suvisest elektritarbimisest.
Ainulaadse lahendusena jääb elektrijaama omanikuks ja hooldajaks Eesti Energia ning toodetavat päikeseelektrit kasutab põllumajandusettevõte fikseeritud tariifiga omatarbeks. Päikesejaama ehitajaks on samuti Eesti Energia, avaldas elektrifirma. Koos projekteerimisega on ehituse pikkuseks kolm kuud.
„Meie poolt pakutud võimalus aitab ettevõttel olla keskkonnasõbralik ilma lisainvesteeringuteta ning keskenduda oma põhiärile. Päikesepaneelide süsteemi ehitamise, opereerimise ja hooldamise eest vastutab Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Taastuvenergia,” kommenteeris Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan.
Päikesepaneelidega toodetud elekter on piimatootjale odavam, kui võrgust ostetav elekter.
Piimafarmi elektrijaam koosneb 644 päikesepaneelist võimsusega 174 kW . Paigaldatav süsteem katab ca 15% kogu OÜ Estonia aastasest elektritarbimisest, sealjuures üle poole ettevõtte päevatarbimisest aprillist augustini.
Hajaenergeetika on ülemaailmselt kiirelt kasvav trend, mis täiendab senist tsentraalset elektritootmist lokaalsete tootmisüksustega tarbimiskoha lähedal. Eesti Energia soovib kliendi juures asuvate päikeseelektri tootmisjaamadega tõsta taastuvenergia osakaalu 2020. aastaks oma tootmisportfellis 40%ni.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?