24. august 2017

Piimafarmi katusele tuleb päikesejaam

Autor: Pixabay
Järvamaa suurettevõte Estonia laseb oma piimafarmi katusele ehitada päikeseelektrijaama, et katta ära oluline osa oma suvisest elektritarbimisest.

Ainulaadse lahendusena jääb elektrijaama omanikuks ja hooldajaks Eesti Energia ning toodetavat päikeseelektrit kasutab põllumajandusettevõte fikseeritud tariifiga omatarbeks. Päikesejaama ehitajaks on samuti Eesti Energia, avaldas elektrifirma. Koos projekteerimisega on ehituse pikkuseks kolm kuud.

„Meie poolt pakutud võimalus aitab ettevõttel olla keskkonnasõbralik ilma lisainvesteeringuteta ning keskenduda oma põhiärile. Päikesepaneelide süsteemi ehitamise, opereerimise ja hooldamise eest vastutab Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Taastuvenergia,” kommenteeris Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan.

Päikesepaneelidega toodetud elekter on piimatootjale odavam, kui võrgust ostetav elekter.

Piimafarmi elektrijaam koosneb 644 päikesepaneelist võimsusega 174 kW . Paigaldatav süsteem katab ca 15% kogu OÜ Estonia aastasest elektritarbimisest, sealjuures üle poole ettevõtte päevatarbimisest aprillist augustini.

Hajaenergeetika on ülemaailmselt kiirelt kasvav trend, mis täiendab senist tsentraalset elektritootmist lokaalsete tootmisüksustega tarbimiskoha lähedal. Eesti Energia soovib kliendi juures asuvate päikeseelektri tootmisjaamadega tõsta taastuvenergia osakaalu 2020. aastaks oma tootmisportfellis 40%ni.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474