Eakad arendajad Saue vallaga raksus

Valde Nirk, Tavi Nirk
Vennad Valde (vasakul) ja Tavi Nirk.

Kõrges vanuses vennad Valde ja Tavi Nirk sukeldusid kinnisvaraarenduse ärisse alles mõne aasta eest, kuid asjaajamisega kohalikus omavalitsuses tekkis meestel kohe raskusi.

Vennad rääkisid Äripäevale, et nende kolm kinnistut – Karksi, Käspre ja Limbre – oleks ammu kruntideks jagatud ja ostjadki leitud, kui Saue vald asjaajamisega ei venitaks. Vald süüdistab Nirke ahnuses ja kompromissituses.

Peamiseks tüliõunaks on 25 meetri laiune maa-ala Laagris Seljaku tänava ääres, mida Saue vald tahab tasu maksmata endale saada. Varem küsis vald tasuta maad ka kõnnitee jaoks, mis on praeguseks valmis ehitatud ning läheb Nirkide maast jõnksuga mööda.

Nirkide plaan näeb ette nelja ridaelamu ja 18 eramu ehitamist advokaadist isalt pärandiks saadud kinnistutele. Söötis talumaid läbivad Peeter I aegsed ning muinsuskaitse all olevad tunnelid, kus kunagi sõitsid rongid. Praegu elavad betoontunnelites nahkhiired ning nende elu ei tohi häirida – seetõttu tohiks maju ehitada alles 20 meetri kaugusele ning otse tunneli kohale tehtaks haljasala.

Loe lähemalt SIIT.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised