Arendajad susserdavad

Kinnisvaraarendus
Kesklinna kinnisvaraarendus Tallinna panoraamilt.

Kinnisvaraarendajad teevad laenuraha saamiseks fiktiivseid võlaõiguslepinguid ja müüvad ühtesid ja samu uusi kortereid kaks korda, selgus Äripäeva turuülevaatest.

Majanduslehe kinnisvaraturu ülevaates vaadeldi aktiivset elamispindade arendust ja arutleti selle üle, kas korteriostjad neelavad ehitushinna tõusust tingitud müügihinna kasvu alla või mitte. Ühtlasi avaldasid spetsialistid arvamust, millal võib näha esimesi kinnisvaraarendajate pankrotte.

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing oli kindel, et pankrotte saab näha juba sel aastal. Lisaks tõi Saksing murekohana välja selle, et mõne arenduse broneeringutes on õhku sees.

Kuna pangad enne projekte ei rahasta, kui osa korteritest on müüdud, on tehtud turuhinnast madalama hinnaga broneerimisi, rääkis Saksing. „Maja kerkides või valmides tulevad need samad asjad uuesti turule tagasi. Spekulatiivne osa, mis on vajalik selleks, et projekti rahastus avaneks,“ kommenteeris ta.

Loe Äripäeva kinnisvaraturu ülevaadet SIIT.

Võlaõiguslepingute müük iseloomustas kinnisvaraturgu ka aastatel 2006-2007. Võlaõiguslepingu ostja nimi kinnistusraamatus ei kajastu, kuid võlaõigustehingutega saab mõjutada kinnisvara turuhinda ning luua kinnisvarahindajatele võrdlustehinguid kas tegelikust turuhinnast kõrgemal või madalamal tasemel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised