28 veebruar 2018

Tallinn suurendab restaureerimis&shytoetusi

Ajaloolistes hoonetes tehtavad ehitustööd peavad olema muinsuskaitseametis kooskõlastatud, et linnapilt ei moonduks.  Foto: Pixabay

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond võtab 29. märtsini 2018 vastu taotlusi restaureerimise toetamiseks.

Toetust jagatakse ajastutruu miljöö, arhitektuuri ja materjalikasutuse säilitamiseks. Kultuurimälestise või muinsuskaitsealal paikneva ehitise restaureerimisel tuleb vastavalt muinsuskaitseseadusele lähtuda kehtivatest muinsuskaitse eritingimustest, muinsuskaitseametis kooskõlastatud projektist või konserveerimis- või restaureerimistööde tegevuskavast.

Ajalooliste hoonete korrastamisel on oluline arvestada sellega, et tööd vastaks tuleohutusnõuetele. Registreeru 22. märtsil toimuvale veebiseminarile SIIT ja saa teada, millised on Tallinna elamispindade teravaimad probleemid tuleohutuse vallas ning kuidas neid ennetada.

Kultuurimälestise restaureerimiseks peab olema luba tööde alustamiseka ning töid võib teha ainult vastava tegevusloaga isik.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on restaureerimistoetusteks tänavuseks eraldatud 200 000 eurot, toetuse maksimaalne suurus on 20 000 eurot ja toetuse maksimaalne määr 75% toetatava restaureerimistöö maksumusest.

Toetuse saamiseks kvalifitseeruvad tööd, mida alustatakse pärast toetuse taotluse rahuldamist ja mis lõpetatakse hiljemalt 30. Novembriks.

Töödeks vajalik dokumentatsioon (ehitusprojekt, muinsuskaitselised eritingimused, välisviimistluse põhiprojekt, restaureerimisprojekt, restaureerimistööde tegevuskava jne) peab olema kooskõlastatud juba enne taotluse esitamist.

Taotlusele tuleb lisada kooskõlastatud dokumentide alusel võetud kolm hinnapakkumist, milles peavad olema kirjeldatud toetuse arvelt kavandatavad tööd, vastavalt heale restaureerimistavale selleks kasutatavad materjalid ning fotod originaaldetailist või varast. Vallasmälestise puhul tuleb lisada tegevusloaga restauraatori hinnang restaureeritava vara tehnilisele seisukorrale. Toetust ei saa miljööväärtuslikul hoonestusalal paikneva hoone interjööridetailide restaureerimiseks.

Restaureerimistoetuse taotluse saab esitada uues iseteeninduskeskkonnas (vt SIIT).

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806