Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond võtab 29. märtsini 2018 vastu taotlusi restaureerimise toetamiseks.

- Ajaloolistes hoonetes tehtavad ehitustööd peavad olema muinsuskaitseametis kooskõlastatud, et linnapilt ei moonduks.
- Foto: Pixabay
Toetust jagatakse ajastutruu miljöö, arhitektuuri ja materjalikasutuse säilitamiseks. Kultuurimälestise või muinsuskaitsealal paikneva ehitise restaureerimisel tuleb vastavalt muinsuskaitseseadusele lähtuda kehtivatest muinsuskaitse eritingimustest, muinsuskaitseametis kooskõlastatud projektist või konserveerimis- või restaureerimistööde tegevuskavast.
Tuleohutusaudit
Ajalooliste hoonete korrastamisel on oluline arvestada sellega, et tööd vastaks tuleohutusnõuetele. Registreeru 22. märtsil toimuvale
veebiseminarile SIIT ja saa teada, millised on Tallinna elamispindade teravaimad probleemid tuleohutuse vallas ning kuidas neid ennetada.
Kultuurimälestise restaureerimiseks peab olema luba tööde alustamiseka ning töid võib teha ainult vastava tegevusloaga isik.
Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on restaureerimistoetusteks tänavuseks eraldatud 200 000 eurot, toetuse maksimaalne suurus on 20 000 eurot ja toetuse maksimaalne määr 75% toetatava restaureerimistöö maksumusest.
Toetuse saamiseks kvalifitseeruvad tööd, mida alustatakse pärast toetuse taotluse rahuldamist ja mis lõpetatakse hiljemalt 30. Novembriks.
Töödeks vajalik dokumentatsioon (ehitusprojekt, muinsuskaitselised eritingimused, välisviimistluse põhiprojekt, restaureerimisprojekt, restaureerimistööde tegevuskava jne) peab olema kooskõlastatud juba enne taotluse esitamist.
Taotlusele tuleb lisada kooskõlastatud dokumentide alusel võetud kolm hinnapakkumist, milles peavad olema kirjeldatud toetuse arvelt kavandatavad tööd, vastavalt heale restaureerimistavale selleks kasutatavad materjalid ning fotod originaaldetailist või varast. Vallasmälestise puhul tuleb lisada tegevusloaga restauraatori hinnang restaureeritava vara tehnilisele seisukorrale. Toetust ei saa miljööväärtuslikul hoonestusalal paikneva hoone interjööridetailide restaureerimiseks.
Restaureerimistoetuse taotluse saab esitada uues iseteeninduskeskkonnas (vt
SIIT).
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?