• 25.04.19, 10:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Open House toimub juba sel nädalavahetusel

27.-28. aprillil toimub Tallinnas esmakordselt arhitektuurisündmus Open House, mida korraldatakse 40 riigis maailmas ja millest võtab igal aastal osa 1,5 miljonit inimest. Tallinnas avab tasuta uksed 40 arhitektuuriliselt põnevat paika, kaasa arvatud Lutheri Ärimaja, kus asub Äripäeva toimetus.
Põhjala kummitehas Koplis on üks kohti, mida nädalavahetusel vaatama minna saab
  • Põhjala kummitehas Koplis on üks kohti, mida nädalavahetusel vaatama minna saab
  • Foto: Open House
Open House’i eesmärk on anda võimalus astuda sisse oma kodulinna majadesse ja paikadesse, kuhu muidu ei pääse ning heita pilk linnale täiesti uue nurga alt - või uuest kõrgusest. Ekskursioonid viivad läbi ja tutvustavad hooneid vabatahtlikud arhitektuurihuvilised giidid ning laupäeval toimub ka kolm eksklusiivset ekskursiooni, mille teevad kaasa arhitektid ise: Vilen Künnapu hotellis Radisson Blu Sky Hotel, Mattias Agabus Ülemistel Öpiku majas ja Ove Oot Kopli liinide arendusel.
“Programm on läbilõige linnast - on nii kontoreid, muuseume, kirikuid, parke kui surnuaedu ja loomulikult ka kodusid, mis oma uksed avavad. Pirita teel saab vaadata arhitekt Irina Raua loodud kortermajas ühte kodu ja selle akendest avanevat vaadet linnale, Rotermanni kvartalis saab aga külastada ühte katusekorterit,” tutvustas Open House Tallinna üks produtsentidest Eve Arpo.
Tallinnas on viimastel aastatel tekkinud palju põnevaid piirkondi, kus endistest väga suletud tehaste territooriumitest ja hoonetest on saanud elu-, äri ja kultuurialad. Dvigatelist on saanud Ülemiste City; Noblessner allveelaevatehasest saanud kaasegne sadamalinnak galeriide, restoranide ja kodudega, Rotermanni tööstusmaastik muutunud moodsaks linnakeskkonnaks, Koplis areneb Põhjala tehas, Suva sukavabrikus tegutseb Eesti Kunstiakadeemia, Norma plekitehases kunstigalerii - kõiki need tundmatuseni muutunud kohad on osaks Open House’i programmist.
“Eestis on nõudlust selliste ürituste järele näidanud avatud majade programmid, mida on korraldanud Arhitektuurimuuseum. Neil on alati palju huvilisi ja grupid saavad kiiresti täis. Inimesed tahavad oma linna näha. Neile on huvitav teada, mis toimub linnaruumis ja hoonetes sees. Aga Arhitektuurimuuseumil on ikkagi nišipublik, meie pakume Open House’ga seda võimalust palju laiemale publikule,” ütles Open House Tallinna teine produtsent Maria Kristiin Peterson.
1992. aastal Londonis esmakordselt toimunud arhitektuurisündmus Open House on levinud tänaseks viiele kontinendile ning igas riigis teevad giiditööd vabatahtlikud.
Rohkem kui 100 Tallinna vabatahtlikku on juba mitu nädalat teinud tööd, et oma objektid selgeks õppida ning ennast giiditööks valmis panna.
Kõik Open House’i ekskursioonid on tasuta ja eelneva registreerimiseta, erandiks vaid neli kohta - Soome ja Rootsi suursaatkonnad, Teletorn ning Radisson Blu Sky Hotel - mille külastamiseks tuleb eelnevalt registreeruda leheküljel www.openhousetallinn.ee.
Vaata, millised on Open House´i TOP 5 vaatamisväärsust

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.

Hetkel kuum

Arendamine on pikk ja vaevarikas töö.
Uudised
  • 07.05.25, 06:30
4 eksperti: uusarendustes nõutakse enim just neid eluasemeid
Siin on mõtteainet üksjagu. Liiati muutjaid on üsna mitu.
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing osutab üürituru kurvale vastuolule.
Suur lugu
  • 30.04.25, 06:45
Elukondlik üüriturg on kännu taga kinni - nuta või naera
Eluasemearendus ja -turg söövad endil jalgu alt - ees on pikk ja valuderikas kümnend
Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik tegi tõsised liigutused.
Suur lugu
  • 23.04.25, 14:31
Kinnisvaraarendaja vaatab peeglisse - pilt on karm
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
Tallinna linnaplaneerimise abilinnapea Madle Lippus ja Reterra Estate tegevjuht Reigo Randmets.
Saated
  • 01.05.25, 13:00
Planeeringu menetlemisel jätab omavalitsus seaduse täitmata
Sinna idapoole valglinnastub Tallinn nüüd aina enam.
Uudised
  • 02.05.25, 11:45
Tallinn valgub laiali idasuunas
Tallinna lõuna-, eriti läänesuund muutub elitaarsemaks ja kallimaks
Esimesed mereäärsed korterid valmisid nüüd kevadel.
Uudised
  • 07.05.25, 08:00
GALERII: Scandiumi Marienholm võtab kuju
Vaata põnevaid vaateid! Arenduse I etapist on müüdud üle poole.
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
Uudised
  • 06.05.25, 06:45
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
3D-visuaal Avalon Plaza välisvaatele
  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele