Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
7 ettevaatusabinõu kodus ja kontoris koroonaviiruse eest kaitsmiseks
Millised on seitse kõige tõhusamat abinõu, mida tuleks rakendada ka siis, kui bioloogiline ohutegur pole kindlaks määratud, ent saab eeldada, et see on olemas? Sellest teeb ülevaate sihtasutuse Eesti Teadusagentuur vanemkonsultant Argo Soon.
Üks tähtsamaid tegureid viiruse leviku vältimiseks on ruumide regulaarne tuulutamine.
Foto: Liis Treimann
1.Korralik ventilatsioon töökohas. Lihtsamatel juhtudel piisab sellest, kui eemaldada liigne tolm ja muud saasteained tavapärasest intensiivsema ventilatsiooni abil. Vabas õhus tuleks ohtlikumad ettevõtmised teha tuulise, tolmama kippuva materjali puhul isegi märja ilmaga. Ruumides on vajalik tõhus mehaaniline ventilatsioon. Töötsoonist ohuteguri kõrvaldamiseks piisab enamasti heast väljatõmbeventilatsioonist.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.