• 03.09.21, 15:22

Mille järgi valida sobivat investeerimiskorterit?

Viimased poolteist aastat on kinnisvaraturul olnud nagu Ameerika mäed. Eelmise aasta kevadel kõiki üllatanud pandeemia lõi korraks turuosalistel hirmust hinge kinni ja korraldas esmalt üüriturul korraliku kaose. Nüüd, kui üüriturg on vanasse rütmi tagasi loksunud, on suur hinnaralli käimas müügiturul. Kuidas kogu selles virvarris leida sobivat ja võimalikult hea tootlusega investeerimiskorterit?
Algis Liblik, 1Estate Kinnisvara partner ja kinnisvaramaakler
  • Algis Liblik, 1Estate Kinnisvara partner ja kinnisvaramaakler
  • Foto: Andras Kralla
Klassikaline tõde on see, et kinnisvaras tehakse raha ostes. Enne kui uisapäisa turule tormata, tasub enda jaoks põhjalikult läbi mõelda järgmised küsimused:
•kui palju raha sul on?
•kui suurt tootlus Sa soovid?

Artikkel jätkub pärast reklaami

•kui suurt korterit osta soovid? Miks?
•kas põhjalik eeltöö kinnisvaraportaalides on tehtud?
•kas 5-10 valikusse jäänud korterit on üle vaadatud?
Ehk siis hea investeerimisotsus saab alguse põhjalikust eeltööst ja otsimisest. Selleks, et sobivat ja head tehingut leida, on vaja aega, kannatlikkust ja piisaval hulgal kogemust, mille baasil saab tekkida võrdlusmoment, mida üldse tänaselt turult sinu finantsilisest võimekusest lähtuvalt saada on. Sõltuvalt piirkonnast ja turu suurusest võib see tähendada, et on vaja käia tutvumas 20, 50 või isegi 100 korteriga. See tekitab turutunnetuse ja võrdlusmomendi, mille põhjal teha kaalutletud otsuseid. Jah, parimad asjad ostetakse kiiresti ära, aga kui oled täna alustamas, siis tasa sõudes jõuad kaugele.

Kas üürida korter välja pika- või lühiajaliselt?

Kinnisvara lühiajaline üürimine kogub aasta-aastalt aina enam populaarsust. 2019. aasta suvel oli näiteks Tallinnas Airbnb kortereid juba üle 3500, tänaseks on see number „tänu“ koroonale kaks korda väiksem, sest kahanenud turistide arv ja teadmatus on viinud paljud korterid pikaajaliste üürnike kätte. Tulenevalt piiratud reisimisvõimalustest on viimasel kahel aastal aga õitsenud siseturism ning näiteks suvituspiirkonnad nagu Pärnu, Kuressaare ja Haapsalu broneeringute ja hea käibe pärast nuriseda ei saa.
Kumb tee siis valida? Korteri pikaajaliselt välja üürimine on passiivsem tegevus, lühiajalise üürimisega tegelemine on ettevõtlus, mis vajab pidevat tegelemist ja aktiivsust. Mõlemal juhul on muidugi võimalik kogu üüriinvesteering ka täiesti passiivseks tuluks muuta, kui osta sisse üürihaldusteenus.
Oluline erinevus nende kahe üüriliigi vahel seisneb ka maksudes. Kui näiteks osta korter uusarendusse ja hakata seda lühiajaliselt välja üürima, on võimalik tehtud investeeringult käibemaks riigilt tagasi küsida ja sellega oma üüritootlust maksimeerida. Pikaajalise üüri või vanema korteri ostmisel seda võimalust ei ole.
Et riske hajutada, on kindlasti hea, kui investeerimiseks ostetud korter asub kohas, kus seda on võimalik välja üürida nii pika- kui lühiajaliselt. See annab sulle investorina võimaluse soovi korral strateegiat muuta ja katsetada. Seega, sobivat objekti otsides tasub meeles pidada kinnisvara kolme kõige olulisemat kriteeriumi – asukoht, asukoht, asukoht.
Nii pika- kui lühiajalisel üürimisel on omad kindlad plussid ja miinused. Mõlema üüritüübi peensustesse kaevume Kinnisvarauudiste 11. novembri seminaril „Investeerimise võimalused kinnisvaras“. Tule kuulama ja saad teada, kumb oleks Sinu jaoks õigem ja parem investeering!

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 18.06.25, 11:26
Vaevast vabaks: büroopindade segmendis on alanud uus trend
Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Asjaosaline - vaata, et Sa uuest trendist maha ei jää!
2
Uudised
  • 30.06.25, 13:45
EKE hakkab rajama Hipodroomile oma ärikvartalit
Ehitustöödega alustatakse kohe
3
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
4
Uudised
  • 30.06.25, 10:20
Colliers ja What If aitavad toidutootjal luua Loo keskust
5
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
6
  • ST
Sisuturundus
  • 25.06.25, 10:39
4 sisekujundusnippi poeomanikele: hästi kujundatud pood tagab parema ostuelamuse

Hetkel kuum

Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Vaja on tundlikumat kvaliteeti ja avatumat vaadet.
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Hans H. Luik.
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
US Real Estate’i Rotermanni ja Artiuse ärijuht Julius Stokas (Foto: US Ral Estate).
Uudised
  • 27.06.25, 12:12
Ärikinnisvaraturult on kadunud fikseeritud üürilepingud
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/arikinnisvaraturult-on-kadunud-viieks-aastaks-fikseeritud-uurilepingud
Nõustamisbüroo Colliers partner Margus Tinno analüüsib büroohoonete ja ärilinnakute väljavaateid.
Uudised
  • 25.06.25, 06:45
Lahendused büroohoonete saatusele pakub elu ise
Vaata, mis on pikaajalise edu peamised võtmetegurid ja millal tuleb hakata büroohooneid lammutama.
Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Uudised
  • 25.06.25, 10:13
Konkreetne märk, et korteriturg on juba taastumisfaasis
Marienholmi I etapi avamine.
Uudised
  • 25.06.25, 09:00
Noobel GALERII: Scandium sai Marienholmi I etapi valmis
Vaata, mis seal toimus ja kes kõik seal kohal olid!
Eesti Arhitektide Liidu president Aet Ader ja Reterra Estate tegevjuht Reigo Randmets (Fotod: Raul Mee ja Andras Kralla).
Uudised
  • 26.06.25, 13:00
Omavalitsustel puudub linnaruumi arendamiseks visioon
Ader: linn ei peaks andma maad ära kopikate eest
Uus võimalik muudatus ei tohiks mõjutada objektide kohapealset turvalisust. Hoone omanik või valdaja saab väga palju selleks ära teha, et tulekahjusid ennetada ja oma inimeste teadlikkust tõsta, kui signaal läheb päriselt tööle.
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele