On inimlikult mõistetav, et kodulaenu sageli aastakümneid kestva tagasimaksmise aja jooksul võib inimese elus olla nii paremaid kui halvemaid perioode.

- Sille Hallang SEBist, Anne Pärgma Swedbankist, Tanel Rebane Luminorist ja Karin Ossipova Coop Pangast annavad nõu kodulaenu tagasimaksmise osas. Fotokollaaž
Igal ettevõtjal tuleb varem või hiljem silmitsi seista maksejõuetu äripartneri või kliendiga. Eelmise kinnisvarakriisi ajal olid kinnisvaramaaklerid tihti need, kes andsid makseraskustes kliendile nõu kiiresti pangaga ühendust võtta ja suuremate raskuste puhul ka oma kinnisvara ise, sundmüüki ootamata maha müüa.
Millist nõu antakse nüüdse heitliku majanduskliima ajal laenuusaldajate ehk pankade poolt ühe suurema maksekohustuse puhul, täpsemalt siis kodulaenu tagasimaksmise raskuste puhul?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kiiresti kasvavad hinnad ja hinnatõusuootus panevad tõusma ka euribori. Luminori peaökonomisti Lenno Uusküla sõnul tähendab see ühest küljest tarbijatele laenude kallinemist, kuid teisest küljest pidurdab üleüldist kaupade ja teenuste hinnatõusu.
Eesti Panga info kohaselt pidi esilagsete plaanide järgi baasintressimäär tõusma juulis 0,25% aga tegelik tõus oli kahekordne
Kui investeerimisekspert ja panganduses töötav juht on ühel nõul, siis tasub tähele panna, mida nad mõlemad tõusvate intresside ajal soovitavad seoses kodulaenuga.
Kodulaenu puhul tekib probleem siis, kui on ostetud võimekuse viimasel piiril kodu ning laenumakse moodustab juba poole pere sissetulekutest, kirjutab rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.