Pakkumisest üle ajav piirkonna kinnisvaraturg on totralt puntras: idanaabri kodakondsete käes vedeleb piltlikult üüratuid hektareid kinnisvara, mis tühjalt tukkudes vaid süvendab sealset trööstitust. Siin jagub tööd jõustruktuuridele ja seadusandjale.
Kahelt kinnisvarabüroojuhilt tuli olukorda ja perspektiive lahkav vastus alljärgnevale küsimusele:
Kuidas analüüsite elukondliku kinnisvara turgu Ida-Virumaal? Millised on sealsed perspektiivid (uusarendus, järelturg), kus (asukoht, tegevusvaldkond) on seal potentsiaali?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) ja Rahandusministeerium avavad täna, 28. aprillil taotlusvooru, mille kaudu saavad kahaneva rahvastikuga omavalitsused taotleda toetust nii kohalike teenuste arendamiseks, kui ligipääsetavama avaliku linnaruumi loomiseks. Euroopa Liidu kaasrahastuse toel avatud taotlusvooru eelarve on 70 miljonit eurot.
Ida-Viru Investeerimisagentuur (IVIA) kavatseb sel talvel alustada Jõhvi suurima filmitootmiskeskuse ja idufirmade inkubaatori ehitust.
Ida-Virumaa kohalikele omavalitsustele antakse 2023. aastal läbiviidavas taotlusvoorus võimalus taotleda ligi 1,7 miljonit eurot tühjenevate korterelamute probleemiga tegelemiseks. Kui algselt plaaniti taotlusvooru eelarveks miljon, siis kohalike omavalitsuste suure huvi ja osalemissoovi tõttu suurendati vooru eelarvet ligi 700 000 euro võrra.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.