Olukord ärikinnisvara ja seda ennekõike vanemate hoonete üüriturul on nigel, kuid annab arendajatele võimaluse kasutada madala aktiivsuse perioodi hoonete kaasajastamiseks, väidab Kaamos Kinnisvara müügidirektor Kristo Kokk.
Selle kuu esimesed teated euribori langemisest tõid kinnisvarasektorile kaasa esimese kergenduse: alanev intressikulu võiks ju tuua ärikinnisvara valdkonda rohkem hoogu. Ent see ei tähenda, et nüüd algabki lust ja lillepidu.
Järjest enam pinda jalge alt kaotav ehitussektor piidleb pingsalt ootuskrampi tõmbunud kinnisvarasektorit. Seni ei ole kinnisvaraturul suuri põhjapanevaid muutusi toimunud, kiiret hinnalangust ei ole veel tulnud.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.
Mõne aasta perspektiivis jäävad Eestis, Lätis, Leedus endiselt suurimateks hankijateks avalik sektor taristu- ja kaitsevaldkonna objektidega ning energiarajatiste suurtellijad