Paljud müüjad pole oma hinnaootustes praegust turureaalsust arvesse võtnud ning soovivad endiselt „heade aegade” hindu, kommenteerib ELUM Kinnisvara partner Kristi Djomin.

- ELUM Kinnisvara partner Kristi Djomin märgib, et kinnisvaraturul oleme tagasi normaalsuses.
- Foto: Raul Mee
„Vahepealne väike buum, mis kestis 2020. aasta lõpust kuni 2022. aasta keskpaigani, pani inimesed rabama kinnisvara, nii et ununesid tulevased laenukohustused ja uusi kortereid osteti „paberilt”. Pikas perspektiivis ei ole selline turuolukord aga kunagi hea, sest hajutab tähelepanu ning viib allapoole ka pakutava kvaliteeti,” rääkis Djomin.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Järjekordsetest kriisidest räsitud aasta viis Eesti kinnisvaraturu tehingute arvu ja koguväärtuse 2023. aastal langusesse. Vaata, kuidas tehingud maakonniti jaotusid.
Kinnisvaraarenduses on üks ajajärk ehk varem eelmüüdud korterite valmimine ja üleandmine läbi saanud ning täna töötame sootuks keerulisemas turuolukorras, sedastab ASi Merko Ehitus juhatuse esimees Ivo Volkov ettevõtte tulemusi kommenteerides.
Kui Soome ja Rootsi taastumine on väga aeglane ja vaevaline, siis ei sa ka meie loota, et siin oleks kiire taastumine või et langus käiks korra ära ja ei tunnetagi, hoiatas kinnisvaraarendaja Arco Vara juht Miko Niinemäe.
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.